TransAsia Airways zamawiają sześć dodatkowych samolotów Airbus A321

Poniżej komunikat prasowy firmy Airbus.

Linie lotnicze Tajwanu TransAsia Airways złożyły zamówienie w Airbusie na kolejnych sześć samolotów Airbus A321neo. Nowe samoloty zostaną zakupione w ramach powiększania floty przewoźnika i pozwolą mu uruchomić nowe regionalne połączenia. Samoloty będą napędzane silnikami Pratt and Whitney PW1100G.

Po uwzględnieniu ostatniego kontraktu portfel zamówień TransAsia w Airbusie na samoloty wąskokadłubowe powiększył się do 29 maszyn, spośród których 11 zostało już dostarczonych. Na realizację czeka zamówienie 12 A321neo i sześć A321ceo wyposażonych w sharklety. Ponadto linia zamówiła dwa szerokokadłubowe A330-300. Pierwszy z nich zostanie dostarczony pod koniec roku.

Airbus A321 jest największym modelem w rodzinie A320neo, która od niedawna jest w ofercie Airbusa. Samoloty tej rodziny wyposażone w nowe silniki i duże zakończenia skrzydeł – sharklety będą zużywały o 15 proc. mniej paliwa. Ponadto pozwolą na dwucyfrowe obniżenie emisji NOx i hałasu z silnika.

Rodzina A320, która zdobyła już 8600 zamówień i która liczy już 5200 maszyn w eksploatacji u ponad 374 klientów i operatorów na świecie jest najlepiej sprzedającą się rodziną samolotów wąskokadłubowych na świecie.

Źródło/Grafika: Airbus