Airbus ACJ319 na wystawie Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (NBAA)

Airbus ACJ319 to wersja korporacyjna samolotu Airbus A319.

„Samolot Airbus ACJ319 to jedna z zasługujących na uwagę propozycji kabin podczas odbywającej się wystawy Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego. Walorem kabiny jest większa przestrzeń i komfort podróży w porównaniu z tradycyjnymi samolotami korporacyjnymi.

Samolot w barwach linii Camlux służący do czarterowania ważnych osobistości wszedł do eksploatacji w tym roku i jest prezentowany na wystawie NBAA po raz pierwszy.

Kabina mieści pomieszczenie klubowe, stół konferencyjny/do serwowania posiłków, miejsce do wypoczynku, dwa biura, które można zmienić w sypialnie i dwie łazienki – jedna wyposażona w przylegający do niej prysznic. Jeśli podróż odbywa się nocą większość foteli rozkłada się do pozycji łóżka. Camlux America wyposażył kabinę, w której może podróżować 19 pasażerów.

Samolot ACJ319 wywodzący się z najnowocześniejszej rodziny samolotów na świecie jest wyposażony w dodatkowe zbiorniki paliwa w części bagażowej, dzięki czemu ma zasięg międzykontynentalny i może podróżować bez międzylądowania przez Amerykę Północną oraz z jednym międzylądowaniem do dowolnego miejsca na świecie.

Samoloty korporacyjne Airbusa wyposażone w najnowsze rozwiązania techniczne podlegają tym samym udoskonaleniom co samoloty pasażerskie należące do tej rodziny, co jest zgodne z kulturą innowacyjności firmy. Najnowsze udoskonalenia to sharklety, poprawiające osiągi samolotu, system ochrony przed przekroczeniem pasa startowego, system nawigacji pokładowej oraz nowa, paliwooszczędna opcja silnika neo.

Dotychczas ponad 170 samolotów korporacyjnych zostało sprzedanych klientom obejmującym korporacje, osoby prywatne i rządy.”

Źródło/Zdjęcie: Airbus