Paveway II Enhanced Laser Guided Training Round ELGTR

Paveway II Enhanced Laser Guided Training Round ELGTR to efektywne i tanie rozwiązanie pozwalające na szkolenie załóg w użyciu bomb Paveway II.

System dokładnie imituje działanie prawdziwej bomby kierowanej laserem co pozwala na przećwiczenie dostarczania ładunku w pobliże celu w warunkach zbliżonych do bojowych. W 2006 roku Lockheed Martin wprowadził udoskonalenia do pakietu szkoleniowego (literka E (enhanced) w nazwie bomby). Celem tej modyfikacji była poprawa skuteczności przeciwko wymagającym celom wskazanym z powietrza. Znacząco poprawiła się dokładność CEP i CE90. Zwiększenie dokładności pozwoliło na zmniejszenie strefy bezpieczeństwa. Kolejnym etapem programu ma być wprowadzenie możliwości przenoszenia  kilku bomb ćwiczebnych na raz co ma dodatkowo obniżyć koszty szkolenia. Lockheed planuję wersję dla 3 sztuk na TER (Triple Ejector Rack) oraz 6 dla MER. W zależności od typu samolotu oraz certyfikacji na jedną misję możliwe byłoby zabieranie 6 ELGTR na dwóch TER lub 12 ELGTR na 2 MER. Procedura użytkowania jest dokładna taka jak w przypadku prawdziwych bomb co oznacza, że występuje rzeczywiste planowanie misji i przygotowania na lądzie, profil zrzutu, dokładność oraz precyzja czasowa. Tożsamy jest również interfejs i kompatybilność z samolotami.

Podstawowe dane:
Kompatybilne platformy: F/A-18, F-14, F-16, AV-8B, Mirage F1, Mirage 2000 Jaguar
Masa: 89 funtów
Długość: 75 cali
Średnica: 4 cale
Naprowadzenie: półaktywna głowica laserowa
Kontrola: pneumatyczna
Logistyka: brak obsługi
Długość przechowywania: 42 miesiące

Źródło: Lockheed Martin

Zdjęcia: Lockheed Martin

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii