AN/AAR-47 Missile Warning System

AN/AAR-47 jest to system mający za zadanie wykrywać różnorakie zagrożenia i tym samym podnosić w znaczący sposób szanse załogi na przeżycie.

Zabezpiecza on przed kierowanymi pociskami IR, systemami kierowanymi i wspieranymi laserem oraz przed systemami niekierowanymi. Po wykryciu zagrożenia urządzenie dostarcza załodze informację głosową i wizualną o sektorze z którego pochodzi zagrożenie.

W przypadku wykrycia zagrożenia w postaci pocisków IR system automatycznie przekazuje komendę do wyrzutnika celem zainicjowania przeciwśrodków.

Producent zachwala swój produkt jako cechujący się małą ilością fałszywych alarmów i dużym prawdopodobieństwem ostrzeżenia załogi w odpowiednim momencie, tak by ta zdążył zareagować. AN/AAR-47 może również funkcjonować w środowisku silnie zakłócanym.

Całość jest stosunkowo niewielka i lekka: komputer sterujący ma wymiary 8x8x10 cala i waży około 16,25 funta, wskaźnik 2x5x5 cala  waży ok. 2 funty, sensory mają wymiary 5×8 cala i ważą 3,5 funta każdy.

Urządzenie jest montowane na szeregu statków powietrznych we wszystkich rodzajach sił zbrojnych USA oraz na innych maszynach.

Źródło: ATK

Zdjęcie: ATK

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii