Eurolot – 8. Bombardier Q400 NextGen dołączył do floty

To już ostatnia maszyna z pierwszej serii.

Dostawa ośmiu samolotów przebiegła bardzo sprawnie, pierwszy został dostarczony Eurolotowi 17 maja 2012 roku. Obecnie do floty dołączył ósmy już samolot. Niedawno Eurolot ujawnił, że zamierza zakupić jeszcze 6 samolotów Bombardier Q400 NextGen. Łącznie we flocie znajdzie się zatem 14 samolotów tego typu. Poniżej prezentujemy komunikat prasowy Eurolotu z okazji przyjęcia na stan ósmego Bombardiera:

„Prosto z Kanady wczoraj (10.09) przyleciał do Polski nasz ósmy Bombardier Q400 NextGen. Na warszawskim lotnisku im. Chopina wylądował kilkanaście minut po godz. 18:00.

Tegoroczną dostawę Bombardierów dla Eurolotu zakończył przylot do Polski ósmej maszyny zbudowanej (podobnie jak pozostałe) przez kanadyjskiego producenta na specjalne zamówienie Eurolotu. Na warszawskim Okęciu samolot z numerem seryjnym SN: 4424 wylądował po godzinie 18:00.

Zgodnie z planem w naszych barwach w 2012 roku latać będzie osiem nowoczesnych turbośmigłowych samolotów typu Bombardier Dash Q400 NextGen. Dostawy sześciu kolejnych Bombardierów rozpoczną się w kwietniu przyszłego roku.

Wygodnie i ekonomicznie

32-metrowy Q400 zabierze na pokład 78 pasażerów. Samolot napędzają dwa turbośmigłowe silniki Pratt & Whitney PW150A. Bombardier jest szybszy od konkurencji w swojej klasie, natomiast w porównaniu do odrzutowca – nawet o 40 proc. bardziej oszczędny i ekologiczny. To najnowszy pasażerski wariant samolotu oferowany przez kanadyjską firmę.

Podróżujący mogą spodziewać się wyciszonej kabiny, wygodnych foteli, większych schowków na bagaż podręczny i przyjaznego oświetlenia typu LED – tradycyjne żarówki zastąpiono bowiem diodami, dającymi jaśniejsze światło.”

Źródło: Eurolot