Pylon EW firmy Terma

Współczesne lotnictwo wymaga od samolotu przenoszenia coraz większej liczby systemów.

Powoduje to blokowanie podwieszeń, które mogłyby służyć do przenoszenia np. uzbrojenia. Nierzadko zintegrowanie dodatkowych urządzeń wymaga zbyt wielkiego zachodu i przebudowania całej konstrukcji. Miniaturyzacja pozwoliła na wykorzystanie do tego celu czegoś co każdy samolot ma w standardzie.

Firma Terma oferuje pylony wyposażone w różnorakie systemy walki Elektronicznej (EW). Pylony są oferowane w kilku konfiguracjach i mogą być dostosowane do wymagań konkretnego klienta. Do tej pory firma wyprodukowała ponad 1500 pylonów tego typu dla maszyn F-16.

Standadowo Terma oferuje swoje systemy oparte o Lockheed Martin Wing Weapon Pylon (WWP), ale ze zaktualizowanymi możliwościami.

Dodatkowe możliwości nie stanowią przeciwskazania dla już posiadanego uzbrojenia, zasobników i systemów EW. Dzięki elastycznej konstrukcji pylon może przenosić różnorakie środki  ostrzegawcze IR/UV. Na samolocie można równiez zabudować kombinację pylonów z jednym systemem PIDS+ i jednym systemem ECIPS+. Standardowa konfiguracja pozwala na wsparcie:

  • MIL-STD-1760
  • wyrzutników dipoli np. Terma ACMDS lub AN/ALE-47
  • systemów ostrzegawczych np. AN/AAR-60
  • przeciwśrodków np. AN/ALQ-162(V)6

Wersje pylonów:

Źródło: TERMA

Zdjęcia: TERMA

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii