A320 przewiozły 7 miliardów pasażerów

Samoloty Airbus A320 w trakcie swego istnienia w lotnictwie cywilnym przewiozły już 7 miliardów pasażerów.

Poniżej informacja prasowa firmy:

Od wejścia do eksploatacji w 1988 r. samolotami  z rodziny A320 podróżowało już 7 miliardów pasażerów czyli tyle ,ile wynosi obecnie ludność całego świata. Samoloty z rodziny A320 latają na wszystkich kontynentach do najodleglejszych zakątków naszego globu, w tym bardzo malownicze rejony takie jak Bhutan, wschodnia część Himalajów i Antarktyda, gdzie w okresie letnim samoloty lądują  na pas startowy z lodu.

Rodzina samolotów A320 odznacza się 99.7- procentową niezawodnością, stale ewoluuje i jest najbardziej zaawansowana technologicznie i wydajna ekonomicznie.

Od końca br klienci A320 będą mogli użytkować najnowsze wersje maszyny wyposażone w końcówki skrzydeł -Sharklety, oszczędzające zużycie paliwa o 3, 5 procent a najnowszy model z nową opcją silnika i sharkletami pozwoli na redukcję paliwa o 15 procent.

Dotychczas sprzedaliśmy ponad 8.500 maszyn z rodziny A320 i dostarczyliśmy ponad 5,100 do ponad 365 klientom i operatorom na świecie. Popyt na samoloty z tej rodziny nie maleje – obecnie tempo produkci utrzymuje się na poziomie 40  samolotów miesięcznie a do końca roku zwiększy się do 42 samolotów. To najszybsze tempo produkcji samolotu komercyjnego w historii. Poziom zadowolenia klienta jest na poziomie 95 procent.

Samoloty z rodziny A320 mają na swoim koncie 120 milionów godzin lotu; obecnie co 2,5 sekundy gdzieś na świecie odbywa się start bądź lądowanie samolotu z tej rodziny.

Źródło: Airbus

Zdjęcie: Airbus