ERIEYE AEW&C

ERIEYE to nowoczesny system AEW&C (Airborne Early Warning & Control) pozwalający na znaczące podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz świadomości sytuacyjnej.

Zapewnia on możliwość monitorowania przestrzeni o promieniu 450 kilometrów. System może śledzić cele w powietrzu i na ladzie oraz poza śledzeniem dookólnym skupić się na wybranym sektorze. Możliwe jest również priorytetyzowanie celów tzn. po wstępnym wykryciu na maksymalnym zasięgu obiekt otrzymuje w danej kluczowej strefie status najważniejszego, a po opuszczeniu strefy przechodzi w tryb automatycznego śledzenia bez wyróżniania go.

Zasięg systemu:

Radar systemu to konstrukcja pulsacyjno dopplerowska z anteną z aktywnym skanowanie fazowym. System pracuje w zakresie S i posiada zasięg 450 km, przy pokrywaniu przestrzeni do pułapu powyżej 20 kilometrów. Przekłada się to na patrolowanie obszaru o powierzchni około 500000 kilometrów kwadratowych. Podczas patrolowania morza system ograniczany jest jedynie przez horyzont. Tryby IFF to 1,2,3/A,C,4 i S. Do wyświetlania zbieranych informacji wykorzystywane są płaskie wyświetlacze kolorowe o wysokiej rozdzielczości, a do obróbki systemy dotykowe. Informacje geograficzne są dostarczane dzięki cyfrowej mapie. ERIEYE jest używany od 1996 roku, a w chwili obecnej na szwedzkie rozwiązanie postawiły 3 kraje. Stosunkowo niewielkie rozmiary pozwalają na zainstalowani oprzyrządowania na niewielkich platformach zarówno śmigłowych jak i odrzutowych.

Źródło: Saab

Zdjęcia: Saab

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii