LOT znowu lata do Bejrutu

Prezentujemy informację prasową w tej sprawie.

„Warszawa, 4 czerwca 2012 roku – Polskie Linie Lotnicze LOT wznowiły bezpośrednie połączenie z Warszawy do Bejrutu, stolicy Libanu.

Połączenie będzie miało charakter sezonowy, co oznacza że operacje będą wykonywane do 16 września 2012 roku czyli do zakończenia intensywnego dla linii lotniczych okresu wakacyjnego.

Samoloty LOT-u typu Embraer będą obsługiwały to połączenie trzy razy w tygodniu. Odloty z Warszawy (rejs LO 145) zaplanowane są w każdą sobotę, poniedziałek i środę o godz. 22.30. Przylot do Bejrutu dnia następnego o godz. 03.00. Natomiast odloty z Bejrutu do Warszawy (rejs LO 146) odbywać się będą w niedzielę, wtorek i czwartek o godz. 04.00. Przylot do Warszawy planowany o godz. 06.35.

W sezonie letnim wznowione połączenie do Bejrutu cieszy się już dużym zainteresowaniem pasażerów. Aktualnie obłożenie miejsc na rejsy z Warszawy do Bejrutu wynosi 80%.

Warto przypomnieć, że pierwsze rejsowe połączenie między Warszawą a Bejrutem LOT uruchomił już w 1939 roku. Na trasę, z międzylądowaniem w Burgas, a potem w Larnace, polski przewoźnik wrócił w latach 80-tych ubiegłego wieku. W 2010 roku Bejrut był jednym z dziewięciu nowo otwartych połączeń LOT-u, a obecnie jest połączeniem sezonowy”.

Źródło: www.lot.com.pl