APR-39A(V)2 Threat Warning System

APR-39A(V)2 Threat Warning System to system ostrzegający załogi przed zagrożeniami.

Ułatwia on załodze zlokalizowanie i ocenę zagrożenia podając w przystępny sposób niezbędne informacje. Sercem systemu jest Electronic Warfare Controller (EWC), który funkcjonuje również w zintegrowanych pakietach walki elektronicznej. W połączeniu z podzespołami ostrzegającymi o opromieniowaniu laserem, wystrzeleniu pocisku, zestawem przeciwśrodków system zapewnia wielospektralne ostrzeganie i półautomatyczne lub automatyczne  rozwiązanie inicjujące przeciwśrodki.  Samo rozwiązanie jest stosunkowo tanie i zapewnia wykrywanie następujących typów zagrożeń radarowych:

  • Pulsed
  • Pulse Doppler
  • Scanning Emitters
  • Agile PRIs
  • Continuous Wave
  • Low Probability of Intercept

System pokrywa frekwencje od E do K oraz C/D. APR-39A(V)2 automatycznie wykrywa, identyfikuje i ostrzega załogę o typie zagrożenia. Określa kierunek wykrytego emitera i tryb w jakim w danej chwili operuje (nakierowywanie, śledzenie czy też poszukiwanie). Cztery anteny zapewniają pełne pokrycie przestrzeni wokół samolotu, a po wykryciu załoga jest ostrzegana przy pomocy sygnałów głosowych, dźwiękowych i graficznych.

Podstawowe dane:
Zasięg frekwencji: E do K oraz C/D
Waga: 15,8kg
Objętość: 12,710cm sześciennego
Zasilanie: 200W, 28 Vdc
Oprogramowanie: 100% Ada
Wyświetlacz: jasne światło, kompatybilny z NVG, alfanumeryczna symbolika
Audio: sytetyczny głos
Przeprogramowywanie: standard MLVs
Interfejs: 1553B, RS-422
Integracja: AVR-2/2A, AAR-47, ALQ-136,ALQ-162, ALE-47, ASM-687,RRT, Mission Data Recorder

Źródło: Northrop Grumman

Zdjęcia: Northrop Grumman

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii