Kategorie
Bomby

MIMS – Miniature Intelligent Multipurpose Submunition

MIMS (Miniature Intelligent Multipurpose Submunition) to subamunicja oferowana przez izraelską firmę IMI.

Pozwala ona na selektywne i inteligentne wybieranie celów. Sama subamunicja może być używana w różnej konfiguracji i przenoszona w różnych zasobnikach i w różny sposób. Zaprojektowana została tak, by przetrwać upadek nawet z dużej wysokości. Dodatkowym zabezpieczeniem jest mechanizm autodestrukcji pozwalający uniknąć przypadkowych ofiar. Został on tak skonstruowany i zabudowany, by nie naruszył go upadek na ziemię. System pozwala na automatyczną detekcję i niszczenie pojazdów opancerzonych. Głowica posiada dwa tryby: penetracyjny i zapalający. Firma pomyślała również o takim zabezpieczeniu systemu by niemożliwe było jego zneutralizowanie i zdalne zaktywowanie.

Źródło: IMI

Zdjęcie: IMI

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.