Irkut-2M UAV

Irkut-2M to aparat bezzałogowy oferowany przez firmę Irkut i zdolny do wykonywania dozoru i monitorowania powierzchni ziemi 24h na dobę i w trudnych warunkach pogodowych.

System zbiera materiał video oraz wykonuje zdjęcia patrolowanego obszaru, a następnie przekazuje je do naziemnego centrum kontroli w czasie rzeczywistym. Składa się on z 2 aparatów, naziemnego centrum kontroli oraz wyposażenia obsługowego i wsparcia. Długotrwałość lotu aparatu wynosi do 1,5h. Zasięg efektywnej transmisji i operowania to 20km. Ważną zaletą systemu jest krótki czas potrzebny do wprowadzenia go do działania. Włączając w cały proces testy przedstartowe, wgranie planu misji i wszelkie przygotowania wynosi on zaledwie 15 min. UAV startuje przy użyciu katapulty i ląduje przy pomocy spadochronu w wybranym przez operatora rejonie. Dzięki użyciu materiałów kompozytowych cechuje się niewielką masą, a prostota konstrukcji pozwala na złożenie aparatu bez specjalistycznego oprzyrządowania. W zależności od rodzaju misji i zapotrzebowania użytkownika system może przenosić różne urządzenia obserwacyjne.

Podstawowe dane:
Rozpiętość: 1,47m
Długość: 0,45m
Wysokość: 0,3m
Prędkość: 65-105km/h
Max. masa startowa: 3kg
Ładunek użyteczny: 0,3kg
Pułap operacyjny 100-300m
Pułap maksymalny: 3000m
Promień operowania (ogr. Kontaktem radiowym) 20km
Długotrwałość lotu: 1,5h
Napęd: silnik elektryczny

Źródło: Irkut

Zdjęcia: Irkut

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii