Kategorie
News Świat

Gwardia dalej liczy na C-27J

Według dostępnych informacji Gwardia stanu Connecticut nie ma najmniejszych gwarancji na otrzymanie czterech C-27J w 2013 roku. 

Pomimo tego jej dowódca ocenia szanse na otrzymanie samolotów pół na pół. Jeszcze w grudniu prezydent Obama podpisał wniosek o wyasygnowanie 480 milionów dolarów na budowę 9 samolotów C-27J. Problemem jest brak stabilizacji budżetu na 2012 rok i taka sytuacja będzie się utrzymywała najprawdopodobniej do lutego przyszłego roku. Nie jest przesądzone, czy Kongres zaakceptuje wydatek na Spartany, czy dla oszczędności zdecyduje się skasować wpis. C-27J maja zastąpić C-21 od których są większe. Problemy z C-27J w USA ciągną się już od dłuższego czasu i wydaje się, że ostatecznie rozwiązania mogą zapaść w ostatniej chwili w zależności od rozmów nad budżetem.

Źródło: AirForceTimes

Zdjęcie: c27j.com

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.