C-295 dla Meksyku

Przekazana maszyna wzmocni flotę już posiadanych przez Meksyk C-295.

Meksyk w zeszłym roku otrzymał 5 samolotów Casa C-295. Podstawową rolą samolotu w Meksyku jest transport żołnierzy i spadochroniarzy. Poza tym w krótkim czasie może być przystosowany do brania udziału w misjach MEDEVAC lub przewożenia standardowych palet lub towarów o masie do 9 ton. Zamówienie kolejnego samolotu potwierdza dobrą opinię o nim wśród dowództwa armii meksykańskiej. Niezłe właściwości w locie, możliwość startów z nieprzygotowanych lotnisk oraz krótka droga startu i dobiegu powodują, że Casa sprawdza się jako maszyny przeznaczona do wykonywania taktycznego transportu wojskowego. Warto zauważyć, że Meksyk jest długotrwałym nabywcą produktów Airbusa. Posiada w sumie 10 C-295, siedem CN-235 i dziesięć C-212. Do tej pory Airbus znalazł 14 nabywców na swoje Casy i sprzedał ich 86.

Źródło: Airbus Military

Zdjęcie: Airbus Military

dr Krzysztof Kuska - absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, specjalność Historia Wojskowości. Doktor w dziedzinie nauk humanistycznych w zakresie historii, specjalizujący się w historii lotnictwa wojskowego, współpracuje z takimi magazynami jak Airforces Monthly, Model Aircraft, Aeroplan, Lotnictwo, Militaria XX Wieku, Militaria XX Wieku Wydania Specjalne, Aero. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół historii lotnictwa z okresu II wojny światowej oraz wojskowego lotnictwa współczesnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał chroniony prawem autorskim. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów bez zgody Redakcji lub właścicieli praw autorskich zabronione. Korzystanie z Portalu infolotnicze.pl oraz z zamieszczanych na nim artykułów jedynie na zasadach określonych w Regulaminie.
Copyright © 2010 - 2016 Infolotnicze. Wszelkie prawa zastrzeżone. RSS Twitter