Kategorie
News Świat

Poważna pomyłka w USAF

Nie tak dawno B-52 wystartował uzbrojony w ładunek nuklearny. Wydawało się, że taka pomyłka powinna wzmóc czujność dowództwa i zacieśnić kontrolę.

Później zaliczono wpadkę z zapalnikami do pocisków dalekiego zasięgu. Ostatnie zajścia są dosyć przykre. Personel obsługi z bazy Dover w stanie Delaware zagubił części ciała żołnierza, który zginął w Afganistanie. W przypadku innego odcięto część ciała by zmieściła się w mundurze. Wszystko bez zgody rodziny. pomimo tego, że cała spraw jest bardzo niesmaczna, trzeba o niej mówić. Takie sytuacje wydaje się nie powinny mieć miejsca, ale jednak mają. Coś jest nie tak z USAF i trzeba z tym zrobić porządek. I to jak najszybciej.

Źródło: AFP
Zdjęcie: USAF

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.