Kategorie
News Świat

KC-135 otrzymają nowe oświetlenie wewnętrzne

Jako że samoloty KC-135 wykonują rożne misje, nie tylko tankowania w powietrzu taka zmiana korzystnie wpłynie na możliwość transportu rannych.

Poza poprawa jakości oświetlenia pojawiły się również nowe wyjścia elektryczne umożliwiające podłączenie większej liczb stanowisk. Po podłączeniu oświetlenia jasność w kabinie wzrasta 50 razy. Dzięki temu liczba możliwych do przyjęcia na pokład pacjentów wzrosła o 66%. Dla personelu obsługi jest to z pewnością znaczne podniesienie komfortu pracy, jako że wcześniej załogi musiały posiłkować się latarkami, czołówkami i wszystkim co było pod ręką. Dodatkowo istniała konieczność filtrowania światła tak by miało białą barwę jako ze żółta mogła prowadzić do niewłaściwych diagnoz medycznych. Zainstalowane oświetlenie może być przyciemniane lub rozjaśniane w zależności od potrzeb personelu medycznego. Zaprezentowany zestaw jest łatwy w demontażu, ale trwają prace nad stałym rozwiązaniem.

Zdjęcie: USAF
Źródło: USAF

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.