Kategorie
News Świat

Phoenix40-A UAV, który wykrywa ruch i oddech poprzez ściany

Firma TiaLinx zaprezentowała maszynę Phoenix40-A zdolną do długotrwałego operowania i zdolności wykrywania ruchu i oddechu człowiek poprzez ściany.

UAV może być kontrolowany z oddalonego stanowiska naziemnego lub z powietrza. Maszyna posiada niewielki radar. System pozwala śledzić ruch oraz wykrywać nieruchome cele żywe. Ponadto zainstalowana kamera pozwala na obserwowanie terenu zarówno w dzień jak i w nocy oraz na bezpieczne wylądowanie aparatem. UAV może być zaprogramowany na lot w wiele miejsc i lądowanie w wielu miejscach. Maszyna posiada wysoką precyzję dzięki wbudowanemu systemowi GPS. Zobrazowanie terenu przy pomocy radaru UWB RF było sponsorowane przez SBIR Phase II z PEO AMMO, PM-CSS.

Źródło: TiaLinx
Zdjęcie: TiaLinx

Autor: dr Krzysztof Kuska

dr Krzysztof Kuska , analityk bezpieczeństwa, specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego, historyk. Współpracował m.in. z magazynami: "Jane's Defence Weekly", "Defence and Security Alert", „Airforces Monthly”, „Combat Aircraft”, „Lotnictwo Aviation International” , „Lotnictwo", "Polska Zbrojna". Więcej na krzysztofkuska.com.