Letni rozkład lotów Ryanair z Wrocławia: 41 połączeń w tym 3 nowe

Ryanair, europejska linia lotnicza nr 1, ogłosił dziś (12 kwietnia) swój największy w historii rozkład lotów we Wrocławiu na lato 2023, obejmujący 41 tras, w tym 3 nowe: do Brindisi, Porto i Sofii. Ryanair bazuje też w tym sezonie letnim jeden dodatkowy samolot na wrocławskim lotnisku (łącznie będzie ich 5). Inwestycja oscyluje w granicach 100 mln USD, a linia lotnicza zapowiada również utworzenie 30 nowych, wysoko płatnych miejsc pracy dla pilotów i personelu pokładowego.

Letni rozkład lotów Ryanair we Wrocławiu to:

  • 5 zbazowanych samolotów
  • Inwestycja 500 mln. USD w działania na wrocławskim lotnisku
  • 41 tras, w tym 3 nowe na lato: Brindisi, Porto oraz Sofia
  • Ponad 225 lotów tygodniowo
  • 18% wzrost względem lata 2022
  • 1,8 mln. pasażerów rocznie podróżujących przez Wrocław
  • 1400 miejsc pracy w tym 150 wyspecjalizowanych stanowisk lotniczych

Ryanair będzie obsługiwał ponad 225 lotów tygodniowo w sezonie letnim 2023 (wzrost o 18% w stosunku do sezonu S22), oferując mieszkańcom Wrocławia i okolic najszerszy wybór i najniższe ceny w Europie podczas rezerwacji wakacyjnych wyjazdów w sezonie S23, przy jednoczesnym wzroście turystyki przyjazdowej i zatrudnienia. Ten bezkonkurencyjny wzrost jest wspierany przez inwestycję Ryanair o wartości 500 milionów dolarów w Port Lotniczy Wrocław, z 5 zbazowanymi samolotami (4 rejsowe oraz 1 czarterowy) i łącznie ponad 1400 miejscami pracy.

Podróżujący z oraz do Wrocławia mogą teraz zarezerwować zasłużony letni wypad w najniższych cenach rozpoczynających się od zaledwie 145 zł w jedną stronę. Oferta letnia dostępna jest do października 2023 roku i znaleźć ją można na stronie Ryanair.com.

3 nowe trasy Ryanair we Wrocławiu
Brindisi (4 loty tygodniowo – 2 x tydzień)
Porto (4 loty tygodniowo – 2 x tydzień)
Sofia (4 loty tygodniowo – 2 x tydzień)

Dara Brady, Dyrektor Digital & Marketing Ryanair powiedział:

„Jako zarówno największa linia lotnicza w Europie, jak i we Wrocławiu, Ryanair z przyjemnością ogłasza rekordowy rozkład lotów na lato 2023. Wrocławska flota Ryanair będzie składać się z 5 samolotów (500 mln USD łącznej inwestycji). Łącznie Ryanair oferuje 41 tras, w tym 3 nowe letnie kierunki do takich ekscytujących miast jak Brindisi, Porto i Sofia.

Efektywne operacje i konkurencyjne opłaty lotniskowe stanowią podstawę, dzięki której Ryanair może zapewnić długoterminowy wzrost ruchu i zwiększoną liczbę tras. Od pierwszego lądowania we Wrocławiu w 2005 roku, Ryanair przewiózł do tej pory ponad 16 milionów pasażerów. Ściśle współpracujemy z naszymi partnerami w Porcie Lotniczym Wrocław, aby zapewnić ten wzrost i poprawić jakość usług dla tych, którzy mieszkają, pracują lub chcą odwiedzić Wrocław i region Dolnego Śląska.

Wrocław to jedna z ważniejszych lokalizacji dla Ryanair. Działa tu jeden z naszych hubów IT oraz nasze centrum serwisowe dla samolotów – WAMS(Wroclaw Aircraft Maintenance Services). Co więcej, poszerzamy nasze operacje w WAMS – trwająca budowa drugiego hangaru powinna zakończyć się latem tego roku. To dodatkowa inwestycja o wartości 35 milionów EURO, która wygeneruje również 200 wysoko wyspecjalizowanych miejsc pracy.

Aby umożliwić naszym klientom podróżującym do/z Wrocławia zarezerwowanie letniego wyjazdu w najniższych cenach, uruchamiamy specjalną promocję z miejscami dostępnymi już od 145 PLN na podróże między kwietniem a październikiem ’23 na stronie www.Ryanair.com.”

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław dodał:

Stały rozwój linii Ryanair we Wrocławiu przynosi wymierne korzyści dla wrocławskiego lotniska. Pasażerowie chętnie korzystają z oferty przewoźnika, ogromnym powodzeniem cieszą się szczególnie połączenia sezonowe na południe Europy. Dzięki urozmaiconej siatce lotów można zaplanować swoją podróż w dowolnym terminie, na weekend lub na dłużej – w zależności od potrzeb i możliwości. Liczymy na to, że atrakcyjne kierunki oraz przygotowana przez nas oferta parkingowa i gastronomiczna przyciągną w tym roku rekordową liczbę pasażerów”.