Współpraca PWSZ w Chełmie z EnterAir

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała porozumienie o współpracy z największą polską czarterową linia lotniczą – Enter Air. Studenci, którzy ukończyli proces szkolenia lotniczego i legitymują się uprawnieniami niezbędnymi do rozpoczęcia szkolenia Type Rating, będą mieli szansę na dołączenie do zespołu lotniczych załóg Enter Air i podjęcie wymarzonej pracy w liniach, posiadających nowoczesną flotę blisko dwudziestu samolotów typu Boeing 737.

W ramach współpracy, strony zadeklarowały także chęć prowadzania projektów oraz działań, wspierających najlepszych studentów i uczestników zawodów lotniczych. Enter Air planuje także działania promocyjne w czasie inauguracji roku akademickiego oraz programy stypendialne dla wyróżniających się studentów.

– Nawiązanie współpracy z jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie, jest kolejnym sukcesem naszej uczelni i dowodzi, że szkoła oferuje bardzo wysoki poziom kształcenia. O absolwentów kierunków lotniczych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zabiegają największe linie lotnicze. Jest to dla nas powód do zadowolenia i dumy, ale także motywacja do tego by stale się rozwijać – mówi profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Uczelnia przykłada duża wagę do zapewnienia studentom możliwości zapoznania się z realiami pracy pilota i rozpoczęcia zawodowej kariery od razu po studiach. Dzięki współpracy z Enter Air, absolwenci PWSZ w Chełmie mają szansę na zdobycie pracy na polskim rynku, w dynamicznej linii lotniczej, o ugruntowanej i stabilnej pozycji. Linie lotnicze Enter Air z kolei mają dostęp do rekrutacji wykwalifikowanych i pełnych pasji młodych pilotów.

Źródło / Autor: PWSZ w Chełmie
Zdjęcie: PWSZ w Chełmie