LOT zainaugurował bezpośrednie rejsy między Warszawą a Zieloną Górą

LOT zainaugurował bezpośrednie rejsy między Warszawą a Zieloną Górą. Połączenie jest obsługiwane 5 razy w tygodniu nowoczesnymi samolotami Bombardier Q400. Dzięki ofercie LOT-u pasażerowie z województwa lubuskiego mogą na jednym bilecie dotrzeć do Amsterdamu, Paryża, Pragi i innych ponad 65 miast w Europie i na świecie.

Rejsy z Warszawy do Zielonej Góry startują w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i niedzielę o 22:35 by wylądować na lotnisku Zielona Góra Babimost o 23:35. Połączenie z Zielonej Góry do Warszawy jest realizowane w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty o 05:45, by wylądować w Warszawie o godzinie 06:50. Rejs między Zieloną Górą a Warszawą trwa tylko godzinę, a czas przesiadki na Lotnisku Chopina w Warszawie na dalsze rejsy w większości kierunków europejskich niespełna 50 minut.

Tak przemyślany rozkład połączeń zapewni pasażerom z regionu województwa lubuskiego dostęp do najważniejszych miast w Europie, w tym do Londynu, Paryża, Luksemburga, Zurychu, Genewy, Monachium czy Amsterdamu. Jednak to nie wszystko. Dzięki nowej ofercie połączeń LOT-u do popularnych wakacyjnych kurortów w basenie Morza Śródziemnego, pasażerowie z Zielonej Góry mogą w tym roku planować urlop w chorwackich miastach Puli i Zadarze lub wybrać się w podróż do Barcelony czy Nicei.

„Taka oferta połączeń z Zielonej Góry to prawdziwa rewolucja. Do tej pory pasażerowie podróżujący z województwa lubuskiego mogli drogą lotniczą dotrzeć tylko do Warszawy. Dziś mają do dyspozycji kilkadziesiąt innych miast. Wczesnoporanne wyloty z Zielonej Góry i późnowieczorne powroty sprawiają, że podróż do Paryża, Pragi, Londynu czy Amsterdamu można odbyć w ciągu zaledwie jednego dnia, bez noclegu. Jesteśmy pewni, że taka propozycja spodoba się mieszkańcom Zielonej Góry i okolic” – mówi Rafał Milczarski, Prezes LOT-u.

Z analiz przeprowadzonych przez LOT wynika, że rośnie również zapotrzebowanie na podróże z Europy do województwa lubuskiego. Znaczenie tego regionu na turystycznej i biznesowej mapie Europy z roku na rok rośnie w dynamicznym tempie.

„Dzięki nowemu przewoźnikowi jakim jest LOT, nasz port lotniczy jest widoczny we wszystkich połączeniach na świecie. To połączenie gwarantuje nam dostęp do przesiadek w Warszawie na cały świat. Możemy już w Babimoście nadać bagaż, który razem z nami wyląduje w Paryżu, Mediolanie, na Białorusi, a także polecieć do USA, Japonii czy Korei Południowej. Mam nadzieję, że mieszkańcy skorzystają z tego połączenia. Oczywiście będzie potrzebna duża promocja. Mamy już pełną infrastrukturę. Pełne wyposażenie na lotnisku. Możemy więc pomyśleć o tym, żeby w połowie roku uruchomić połączenie międzynarodowe bezpośrednio z Babimostu.” – mówi Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego.

Rejsy z Zielonej Góry to kolejne połączenie LOT-u z lotniska regionalnego. W sumie polski przewoźnik oferuje już loty z 9 polskich lotnisk zarówno do swojego hubu w Warszawie, jak i wybrane połączenia międzynarodowe. Kilka dni temu LOT ogłosił bezpośrednie rejsy z 4 lotnisk regionalnych do Tel Awiwu, a wcześniej z Krakowa do Chicago. Jest to w całości zgodne z przyjętą przez LOT strategią rentownego wzrostu.

„LOT konsekwentnie realizuje swoją strategię, która obok budowy silnego hubu w Warszawie, zakłada w miarę możliwości korzystanie ze wszystkich okazji jakie daje rynek. Nasz rozwój w regionach jest najlepszym dowodem na nasze uznanie dla rozwijającego się ruchu pasażerskiego z lotnisk regionalnych. Połączenie z Zielonej Góry spełnia obie funkcje: z jednej strony to wzmocnienie węzła przesiadkowego, z drugiej strony jest to ważne połączenie krajowe typu point-to-point” – dodaje Rafał Milczarski.

Połączenie do Zielonej Góry jest 14 połączeniem LOT-u z lotnisk regionalnych. Oprócz tego połączenia LOT realizuje regularne rejsy między Warszawą a Szczecinem, Krakowem, Gdańskiem, Rzeszowem, Katowicami, Wrocławiem i Poznaniem; bezpośrednie rejsy z Krakowa do Gdańska oraz wkrótce uruchomi bezpośrednie połączenia z Krakowa do Chicago oraz Wrocławia, Lublina, Poznania i Gdańska do Tel Awiwu.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT