LOT dopasowuje się do pasażera

Najtańsza taryfa bez bagażu, czy w pełni elastyczny bilet z możliwością zwrotu i zmiany dat podróży? LOT oferuje swoim pasażerom pełną elastyczność w wyborze sposobu podróżowania. Dzięki wprowadzeniu nowych wariantów podróży w klasie ekonomicznej: SAVER, STANDARD i FLEX, każdy może wybrać opcję skrojoną na miarę swoich potrzeb.

Od teraz klienci LOT-u podróżujący na rejsach krajowych i europejskich w klasie ekonomicznej mają do wyboru trzy warianty podróży – SAVER, STANDARD i FLEX. Każdy z nich to inny zestaw zawartych w cenie usług i produktów.

„Nasi pasażerowie są świadomymi konsumentami, którzy wiedzą za co płacą i przede wszystkim nie chcą płacić za usługi, których nie potrzebują. Wychodzimy im naprzeciw oferując trzy warianty, każdy skrojony na miarę innych potrzeb” – mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. handlowych LOT-u.

Wariant SAVER to najprostsza i zarazem najbardziej oszczędna opcja podróży LOT-em. Bilet w tym wariancie obejmuje przelot jedynie z bagażem podręcznym, bez możliwości zwrotu czy zmiany terminu. Pasażerowie mogą liczyć za to na najniższe ceny biletów – nawet o 40% niższe w porównaniu do biletu w wariancie STANDARD. Dodatkowe usługi, takie jak bagaż rejestrowany czy wybór miejsca, są dostępne za dopłatą.

„Jesteśmy przekonani, że z pierwszego wariantu chętnie skorzystają pasażerowie, którzy do tej pory przyzwyczajeni byli do podróży tak zwanymi tanimi liniami. Dziś w podobnej cenie mogą się cieszyć o wiele większym komfortem! LOT wszystkim pasażerom w klasie ekonomicznej oferuje przekąski i napoje, a do tego obsługuje połączenia wyłącznie na największe i centralnie zlokalizowane lotniska. Udowadniamy, że nie trzeba dużo płacić za bilet, by móc podróżować wygodnie i komfortowo” – tłumaczy Michał Fijoł.

Najlepszy wariant dla osób podróżujących z bagażem rejestrowanym do wariant STANDARD. Gwarantuje on możliwość bezpłatnego nadania jednej sztuki bagażu, którego waga nie przekracza 23 kg. Biletu w tym wariancie nie można zwrócić, a zmiana daty podróży jest dostępna za opłatą. Wybór miejsc w tym wariancie jest darmowy.

Wariant FLEX jest dedykowany osobom, dla których najważniejsza jest elastyczność. W cenie biletu FLEX jest wszystko to, co w wariancie STANDARD, a oprócz tego można bezpłatnie zmieniać rezerwację, a nawet za opłatą zwrócić bilet.

Oprócz trzech wariantów podróży w klasie ekonomicznej LOT nadal na wszystkich rejsach europejskich oferuje też bilety w klasie ekonomicznej premium i biznes.

„Wprowadzenie trzech prostych i przejrzystych wariantów podróży w klasie ekonomicznej na trasach europejskich i krajowych sprawia, że oferta LOT jest bardziej zrozumiała i przyjazna dla naszych klientów. Dodatkowo umożliwia podróżowanie skrojone na miarę, bez konieczności płacenia za niepotrzebne usługi czy produkty. W ten sposób jesteśmy bardziej konkurencyjni i możemy skuteczniej zawalczyć o serca pasażerów, którzy do tej pory nie korzystali z naszych usług” – dodaje Michał Fijoł.

Zalety każdego z nowych wariantów podróży wyjaśni specjalna kampania pod tytułem „LOT dopasowany do Ciebie”, która pojawi się zarówno w mediach tradycyjnych jak i online. Nowe warianty w sposób przejrzysty prezentuje też nowy układ graficzny strony lot.com.

Rozwój oferty i walka o klienta to jedne z najważniejszych założeń strategii rentownego wzrostu LOT-u do 2020 roku. W jej ramach LOT dynamicznie rozwija siatkę połączeń. Tylko w tym roku polski przewoźnik rozpocznie bezpośrednie rejsy z Warszawy do Los Angeles, Newark i Astany, z Krakowa do Chicago oraz z Lublina, Poznania, Wrocławia i Gdańska do Tel Awiwu. LOT rozbudowuje też flotę. Tylko w tym roku LOT pozyska 4 Boeingi 737-800 NG oraz dwa zupełnie nowe Boeingi 737 MAX 8. Dodatkowo w lipcu i sierpniu dostarczone zostaną dwa nowe samoloty dalekiego zasięgu – Boeingi 787-8 Dreamliner. W przyszłym roku LOT spodziewa się dostaw nowych, dłuższych Dreamlinerów w wersji 787-9.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT