Do Izraela z LOT

LOT uruchomi rejsy z 5 polskich lotnisk do Tel Awiwu, największego miasta w Izraelu. Połączenia z Lublina, Gdańska, Poznania, Wrocławia oraz dodatkowe rejsy z Warszawy wystartują już w czerwcu gwarantując wygodną podróż do jednej z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji w basenie Morza Śródziemnego.

Rejsy z Lublina do Tel Awiwu będą realizowane w każdy poniedziałek i czwartek, z Wrocławia we wtorek i piątek, z Gdańska w każdą niedzielę, a z Poznania w każdą środę. Dodatkowo LOT niemal podwoi liczbę połączeń między Warszawą do Tel Awiwem dokładając dodatkowy rejs w ciągu dnia w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Wszystkie rejsy docelowo obsługiwane będą nowoczesnymi samolotami Boeing 737-800 NG, które dołączą do floty LOT-u już za kilka miesięcy. Nowe połączenia to odpowiedź na rosnącą popularność Izraela wśród polskich turystów.

„Izrael od zawsze przyciągał Polaków, zwłaszcza tych, którzy szukali tam doznań kulturowych czy religijnych. Z każdym rokiem jest też coraz popularniejszy wśród osób poszukujących wypoczynku nad Morzem Śródziemnym. Dzięki nowym samolotom z rodziny 737 możemy odpowiedzieć na tę potrzebę oferując bezpośrednie połączenia do serca Izraela z aż 5 polskich miast. Jesteśmy przekonani, że ta propozycja spotka się z szerokim zainteresowaniem polskich turystów, którzy do tej pory nie mieli takiej oferty” – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

Izrael już dziś znajduje się w czołówce najpopularniejszych kierunków podróży Polaków, a wskaźniki te będą nadal rosły. Swoją wysoką pozycję Izrael zawdzięcza różnorodności, dobrej infrastrukturze i pogodzie, która sprzyja zwiedzaniu i wypoczywaniu praktycznie cały rok. Lotnisko w Tel Awiwie znajduje się sercu głównych atrakcji Izraela – blisko tętniącego życiem centrum Tel Awiwu, historycznej Jerozolimy, a także jest najlepszym punktem wypadowym na wyjazdy nad Morze Martwe czy wybrzeże zarówno Morza Śródziemnego jak i Morza Czerwonego.

Nowe połączenia do Izraela to dla LOT-u powrót na lotniska regionalne z ofertą połączeń międzynardowych. Do tej pory w swojej ofercie polski przewoźnik miał jedynie połączenie z Krakowa do Chicago. W swojej stategii LOT od początku zakładał wykorzystywanie potencjału, jakie mają wybrane połączenia z lotnisk w regionalnych i odpowiadanie na potrzeby pasażerów w miarę dostępności floty samolotów o odpowiednim zasięgu i liczbie foteli.

„W tym roku nasza flota powiększy się o 4 Boeingi 737-800 NG oraz 2 zupełnie nowe Boeingi 737 MAX 8, a więc samoloty mogące zabrać w jednym rejsie ponad 180 pasażerów. Dzięki nim wreszcie będziemy mogli zawalczyć o serca pasażerów, którzy do tej pory zmuszeni byli do korzystania z połączeń tak zwanych linii niskokosztowych czy czarterowych. LOT na pokładzie każdego swojego samolotu oferuje aż 3 klasy podróży, klasę biznes, ekonomiczną premium i ekonomiczną oraz cały wachlarz dodatkowych usług i produktów. Od dziś ta oferta będzie dostępna również dla pasażerów podróżujących z lotnisk regionalnych” – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT, zaznaczając, że LOT nadal będzie też rozwijać połączenia do Izraela z hubu w Warszawie.

„Dla pasażerów podróżujących biznesowo lub lecących z innych miast, z których nie ma bezpośredniego połączenia, również mamy dobrą wiadomość. Od czerwca będziemy latać do Izraela aż 2 razy dziennie! Dodatkowe rejsy z Warszawy do Tel Awiwu pozwolą nam skrócić do minimum czas przesiadki i zapewnić naszym klientom jeszcze większą elastyczność. Dotyczy to nie tylko podróży z i do Europy, ale także Ameryki Północnej i Azji” – dodaje Adrian Kubicki.

Rozkład zapewnia też wygodne przesiadki i krótki czas podróży pasażerom lecącycm z Izraela przez Warszawę do Nowego Jorku, Newark, Chicago, Toronto czy Los Angeles. Czas przesiadki na rejsy dalekiego zasięgu skróci się do zaledwie kilkudziesięciu minut.

Rozwój siatki połączeń jest jednym elementów realizacji strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 roku. W sumie polski przewoźnik uruchomił blisko 30 nowych połączeń, w tym dwa dalekiego zasięgu – do Tokio i Seulu. W tym roku LOT znacząco zwiększy swoją obecność w USA. Od kwietnia ruszą połączenia z Warszawy do Newark i Los Angeles. Razem z połączeniem z Krakowa do Chicago w 2017 roku LOT będzie obsługiwał w sumie 6 tras do Ameryki Północnej. Dzięki nowym połączeniom do Tel Awiwu LOT będzie obsługiwał aż 19 połączeń tygodniowo między Polską a Izraelem.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT