Z Wizz Air z Wrocławia do Lwowa

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dziś uruchomienie nowej trasy z Wrocławia do Lwowa na Ukrainie. Nowe połączenie będzie działać od 13 kwietnia, a loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Lwów jest drugim, obok Kijowa, ukraińskim miastem w siatce połączeń Wizz Air z Wrocławia. Zapewniając bezpośrednie połączenie z Polski do zachodniej Ukrainy, nowa oferta umocni relacje biznesowe między krajami. Bilety na nowe połączenie są dostępne już w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 99 złotych*.

Pierwszy lot WIZZ z Wrocławia odbył się w 2008 roku. Dwa lata później linia uruchomiła bazę na lotnisku we Wrocławiu tworząc tym samym 36 miejsc pracy w Wizz Air oraz nowe możliwości niskokosztowych podróży lotniczych z i na Dolny Śląsk. W 2016 roku Wizz Air przewiózł we Wrocławiu 367 000 pasażerów wspierając ponad 270 lokalnych miejsc pracy. W ofercie sprzedaży Wizz Air w 2017 roku jest ponad 500 000 miejsc na trasach we wrocławskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 25% w porównaniu do poprzedniego roku. Wraz z nową trasą do Lwowa, oferta Wizz Air z Wrocławia składa się aktualnie z dziewięciu tras do sześciu krajów.

W 2016 roku, WIZZ przewiózł 6,9 mln pasażerów na trasach w polskiej siatce połączeń. Obecnie linia ma bazy operacyjne na sześciu lotniskach w Polsce: w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto przewoźnik oferuje niskokosztowe połączenia ze Szczecina oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. W tym roku Wizz Air będzie mieć zbazowane 22 samoloty w Polsce zatrudniając ponad 800-osobową załogę. Obecnie polska siatka połączeń składa się z 147 tras do 27 krajów.

NOWA TRASA WIZZ AIR Z WROCŁAWIA

Kierunek

Dni***

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Lwów

wtorek, sobota

13 kwietnia

99 PLN / 619 UAH

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air powiedział:

“Po niedawnym rozszerzeniu oferty Wizz Air o trasę do Kijowa z Wrocławia, przyszedł czas na kolejne nowe połączenie między Polską i Ukrainą. Trasa Lwów-Wrocław z pewnością zyska popularność wśród pasażerów podróżujących zarówno w celach biznesowych jak i turystycznych. Rozwój siatki połączeń świadczy o zaangażowaniu Wizz Air w dostarczanie możliwości niskokosztowych podróży lotniczych na Dolnym Śląsku oraz wszystkim klientom w Polsce. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”

Źródło / Autor: Wizz Air

Zdjęcie: Wizz Air