Finnair dodaje nowe rejsy do Warszawy i rozszerza ofertę lotów do Reykjaviku do całorocznej

Realizując swoją strategię rozwoju, Finnair wprowadza w tym roku nowe połączenia na kilku popularnych europejskich trasach krótkodystansowych. Obejmuje to dodanie codziennych lotów do Warszawy w szczycie sezonu letniego.

Ze względu na duże zainteresowanie nową trasą do Reykjaviku dostępną od 11 kwietnia, Finnair wprowadza dodatkowe, piąte cotygodniowe połączenie, w środy między 31 maja a 11 sierpnia. Trasa Finnaira do Reykjaviku stanie się również całorocznym destynacją, z trzema cotygodniowymi rejsami w sezonie zimowym. Usługi te będą uzupełniane przez loty obsługiwane przez Icelandaira, z którym Finnair posiada umowę codeshare.

W szczycie sezonu letniego między 5 czerwca a 4 sierpnia, Finnair doda nowe codzienne połączenia do Warszawy, oferując w ten sposób nawet trzy loty dziennie na trasie Warszawa – Helsinki w dni powszednie.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba biletów Finnaira sprzedana przez tego przewoźnika w Polsce do Azji wzrosła o ponad 30%”, mówi Arunas Skuja, naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie. „Dogodne połączenia najkrótszą trasą przez Helsinki do kluczowych azjatyckich kierunków oraz nasza nowoczesna flota wyposażona w samoloty Airbus A350 przyciągają coraz większą liczbę pasażerów, dlatego wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu, dodamy kolejne codzienne połączenie z Warszawy w trakcie obleganego sezonu letniego”, podsumowuje Skuja.

Wraz z rosnącą przepustowością i częstotliwością lotów do Islandii i Polski, Finnair doda również nowe rejsy do poniższych destynacji:

  • Pięć dodatkowych cotygodniowych całorocznych połączeń na trasie do Kopenhagi, dostępnych od 15 maja, w tym poranny lot z Kopenhagi, który umożliwi pasażerom biznesowym dogodną podróż do Helsinek;

  • Trzecie, codzienne połączenie do Wilna w dni powszednie zostanie dodane, jako całoroczne od 29 maja, zwiększając częstotliwość europejskich i długodystansowych połączeń ze stolicą Litwy;

  • Nowe cotygodniowe połączenie z Dublinem zostanie dodane w sezonie zimowym 2017;

  • Cotygodniowe, sobotnie połączenia do portu Alanya-Gazipasa, Turcja, zostaną przedłużone do połowy grudnia

Źródło / Autor: Finnair

Zdjęcie: Finnair