KLM przylatuje do Gdańska

Dzisiaj linia lotnicza KLM ogłosiła uruchomienie nowego połączenia lotniczego z Gdańska do Amsterdamu.

Do stolicy Holandii będzie można polecieć codziennie począwszy od 15 maja 2017 roku. Wylot do Gdańska został zaplanowany o godzinie 11:45, natomiast powrót do Amsterdamu o godzinie 14:05. Na trasie tej polecimy samolotem tylu Embraer 190, zabierającym na pokład 100 osób.

Przy ogłaszaniu tego połączenia Gdańsk znalazł się w prestiżowym gronie nowych połączeń KLM. Oprócz Gdańska do siatki połączeń KLM dołączyły takie miasta jak Graz (Austria), Porto (Portugal) and Malaga (Hiszpania), Split (Chorwacja), Cagliari i Catania (Włochy).

„Dla Lotniska w Gdańsku to najważniejsze wydarzenie bieżącego roku. Bardzo się cieszymy, że oferta naszego Portu Lotniczego zostanie wzmocniona od maja przyszłego roku o wielką linię lotniczą. Holenderskie linie lotnicze KLM (w dosłownym tłumaczeniu Królewskie Towarzystwo Lotnicze) to najstarsza linia lotnicza na świecie, założoną i latającą nieprzerwanie od roku 1919. Jesteśmy dumni, że taki przewoźnik lotniczy zaufał nam i potwierdził potencjał naszego Regionu. O bezpośrednie połączenie z lotniskiem Schiphol w Amsterdamie zabiegaliśmy od wielu lat, jako że była to najpopularniejsza, ale nie obsługiwana trasa z Gdańska. Tym samym luka ta została wypełniona, a Port Lotniczy zyskał dodatkowo członka kolejnego aliansu lotniczego – Skyteam. Wśród jego członków są takie linie jak: Aeroflot, China Airlines czy Delta Air Lines. Jesteśmy pewni, że połącznie to będzie się cieszyło dużym powodzeniem wśród biznesu i pasażerów, nie tylko z naszego, Regionu.” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Tabela rejsów
AMS – GDN rejs nr KL1919 11:45 -13:30
GDN – AMS rejs nr KL1920 14:05-16:00
7 razy w tygodniu codziennie
Samolot E190

Sprzedaż biletów od 15 grudnia 2016 roku. Loty od 15 maja 2017 roku.

Źródło / Autor: Lotnisko Gdańsk
Zdjęcie: KLM