ILOT: Otwarcie Laboratorium Wymiany Ciepła i Mechaniki Płynów

14 grudnia 2016 roku w Instytucie Lotnictwa odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Wymiany Ciepła i Mechaniki Płynów. Pracownia będzie wykonywała testy na rzecz zespołów inżynierskich największego w Europie centrum inżynieryjno-projektowego Engineering Design Center (EDC), na które składa się współpraca dwóch firm: GE oraz Instytutu Lotnictwa, jak również będzie współpracowała z innymi centrami inżynieryjnymi oraz badawczo-rozwojowymi w kraju i za granicą.

– To jedyne takie miejsce w Polsce, i jedno z niewielu w Europie, które przy wykorzystaniu nowoczesnych metod pomiarowych będzie prowadziło kompleksowe prace badawcze ukierunkowane na rozwój technologii związanych z chłodzeniem komponentów silników turbinowych, zarówno lotniczych jak i przemysłowych – mówi dr Patryk Widera, kierownik Laboratorium Wymiany Ciepła i Mechaniki Płynów.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: profesor Witold Wiśniowski – dyrektor Instytutu Lotnictwa, Marian Lubieniecki – Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający General Electric Company Polska oraz Paweł Stężycki – dyrektor Engineering Design Center.

Źródło / Autor: ILOT
Zdjęcie: ILOT