27 baza Wizz Air otwarta

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej i wiodący przewoźnik w Bułgarii, ogłasza dzisiaj otwarcie swojej 27. bazy, która zacznie działać od 21 lipca 2017 roku w Warnie (Bułgaria) z jednym samolotem Airbus A320. Warna stanie się drugą bazą Wizz Air w Bułgarii.

Baza WIZZ w Warnie to inwestycja 98 mln dolarów* i stworzenie 36 miejsc pracy bezpośrednio związanych z działalnością linii, co przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki wspierając wzrost zatrudnienia w branży lotniczej, transportowej, hotelarskiej i turystycznej.

Nowy samolot umożliwi wzrost oferowanych tras z Warny do siedmiu. Najnowsza oferta WIZZ połączy Warnę z Dortmundem i Monachium Memmingen w Niemczech, z Eindhoven w Holandii, Larnaką na Cyprze i Mediolanem Bergamo we Włoszech. Do 10 tygodniowo zwiększy się również liczba lotów na popularnej trasie do Londynu Luton. W 2017 roku, w ofercie Wizz Air jest 380 000 miejsc na trasach z i do Warny, co stanowi 260% wzrost w porównaniu do bieżącego roku.

Pierwszy lot WIZZ z Sofii odbył się w 2005 roku. Od tego czasu Wizz Air stał się czołowym przewoźnikiem w Bułgarii. Przez ostatnie 12 miesięcy, do 30 listopada, WIZZ przewiózł ponad 1,7 mln pasażerów na niskokosztowych trasach w swojej siatce połączeń na trzech lotniskach w kraju: Sofii, Warnie i Burgas. W tym roku operacje Wizz Air w Bułgarii będą wspierać ponad 1200 miejsc pracy** w branżach pośrednio związanych z działalnością linii. W ramach uznania za ciągłe zaangażowanie linii w swój rozwój oraz doskonały poziom obsługi, WIZZ został wyróżniony ostatnio nagrodą “Sky Award” jako najlepsza niskokosztowa linia lotnicza w Bułgarii.

Z nowym samolotem dodanym w 2017 roku, Wizz Air będzie dysponować ośmioma maszynami w Bułgarii – siedmioma w Sofii i jednym w Warnie, zatrudniając ponad 300-osobową załogę. Aktualnie bułgarska siatka połączeń WIZZ składa się z 43 tras, włączając jedno połączenia krajowe pomiędzy Sofią i Warną.

Wizz Air świętuje wyjątkowe wydarzenie otwarcia bazy w Warnie oferując 20%*** obniżkę cen na wszystkie loty w bułgarskiej siatce połączeń. To niesamowita, jednodniowa okazja*** do jeszcze większych oszczędności dla pasażerów podróżujących z i do Bułgarii. Bilety można rezerwować dzisiaj do północy na stronie wizzair.com. Ceny biletów zaczynają się już od 19,99 EUR/39,99 BGN****.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z WARNY:

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od****

Dortmund

poniedziałek, środa, piątek

21 lipca

19,99 EUR / 39,99 BGN

Eindhoven

czwartek, niedziela

23 lipca

19,99 EUR / 39,99 BGN

Larnaka

czwartek, niedziela

23 lipca

19,99 EUR / 39,99 BGN

Mediolan Bergamo

wtorek, sobota

22 lipca

19,99 EUR / 39,99 BGN

Monachium Memmingen

wtorek, sobota

22 lipca

19,99 EUR / 39,99 BGN

 

WZROST LICZBY LOTÓW WIZZ AIR NA TRASACH Z WARNY:

Kierunek

Liczba lotów tygodniowo

Londyn Luton

Z 7 do 10

Owain Jones, Dyrektor Korporacyjny w Wizz Air, powiedział: “Jako czołowa linia lotnicza w Bułgarii, z ogromną radością ogłaszamy otwarcie naszej bazy w Warnie, która będzie naszą drugą bazą w tym kraju. Pierwszy lot z Warny odbył się w 2007 roku i od tego czasu przewieźliśmy ponad pół miliona pasażerów na naszych niskokosztowych trasach stymulując tym samym rozwój lokalnej branży turystycznej i lotniczej. Otwarcie bazy w Porcie Lotniczym w Warnie oznacza utworzenie kolejnych miejsc pracy bezpośrednio w naszej linii oraz u naszych partnerów biznesowych, zapewniając jednocześnie jeszcze więcej możliwości niskokosztowych podróży do Bułgarii. Ponadto znacząca rozbudowa naszej sieci połączeń przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki i pozwoli na zwiększenie liczby osób odwiedzających Warnę dzięki niskim cenom podróży z Wizz Air. Nasza bułgarska załoga zapewni najwyższy poziom podróży każdemu pasażerowi WIZZ na pokładzie naszego nowego Airbusa A320.”

Źródło / Autor: Wizz Air

Zdjęcie: Wizz Air