EL-AL z Krakowa do Tel Awiwu

W sezonie lato 2017 nowy przewoźnik zagości w siatce połączeń krakowskiego lotniska. Od 31 marca 2017 Izraelskie Linie Lotnicze EL-AL polecą z Krakowa do Tel Awiwu. Po ośmiu latach połączenie do drugiego pod względem wielkości miasta w Izraelu, powraca do oferty krakowskiego lotniska.

Od 31 marca dwa razy w tygodniu Izraelskie Linie Lotnicze EL-AL będą latały ze stolicy Małopolski do Tel Awiwu, drugiego pod względem wielkości miasta w Izraelu. Jest to też wygodne połączenie do Jerozolimy znajdującej się w odległości około 1 godziny jazdy samochodem od lotniska w Tel Awiwie.

– Dzięki połączeniu do Tel Awiwu małopolscy turyści zyskają wygodnie połączenie do świętego miasta trzech religii – Jerozolimy, a także możliwość pobytu w Tel Awiwie – mieście żyjącym przez całą dobę. Z kolei turyści z Izraela zyskują alternatywne, oprócz Warszawy, połączenie do Polski.– powiedział Tadeusz Węgrzecki, przedstawiciel EL AL w Polsce.

– Cieszymy się z powrotu Tel Awiwu do siatki połączeń krakowskiego lotniska. Dzięki temu turyści z Izraela będą mogli spędzić w Krakowie i w Małopolsce przedłużony weekend poznając bogactwo Krakowa i regionu. Związki kulturowe i historyczne pomiędzy obydwoma narodami będą z pewnością dodatkowym czynnikiem zachęcającym do podróży. – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport

Na trasie pomiędzy Krakowem a Tel Awiwem bagaż rejestrowany (1 szt. do 23 kg) jest wliczony w cenę biletu. Odprawa, tak jak na wszystkich lotach od Tel Awiwu, zaczyna się 3 godziny przed odlotem i kończy się na 1 godzinę przed odlotem. Karta pokładowa (boarding pass) dostępna jest również w formie aplikacji mobilnej na smartfonach. Na trasie będą latały samoloty B737.

Bilety na loty na trasie Kraków – Tel Awiw można kupić na stronie: http://www.elal.com oraz u agentów sprzedaży biletów lotniczych.

Rozkład lotów
(czasy lokalne)

Kraków (KRK-TLV)

11:55 – 16:40

1 _ _ _ 5 _ _

Od 31 marca 2017 r.

Tel Awiw (TLV-KRK)

07:50 – 10:45

1 _ _ _ 5 _ _

Od 31 marca 2017 r.

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków