225 milionów dolarów dla Raytheona na modernizację systemu Patriot

Nieujawnione państwo z grupy 13 użytkowników sprawdzonego w boju systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot przyznało firmie Raytheon Company [NYSE: RTN] w ramach bezpośredniej sprzedaży komercyjnej kontrakt o wartości 225 milionów dolarów na zwiększenie możliwości systemu. Kontrakt przyznano 19 października.

„Nasi klienci kontynuują inwestycje w system Patriot, ponieważ Patriot ratuje życie – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes firmy Raytheon ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. – Pozyskanie dodatkowych zdolności pozwoli naszemu klientowi skuteczniej bronić się przed ewoluującymi zagrożeniami w postaci taktycznych rakiet balistycznych, rakiet manewrujących i wrogich samolotów”.

Patriot jest zbudowany na solidnym fundamencie, na który składa się ponad 1400 prób w locie, 3000 testów naziemnych oraz doświadczenia pięciu krajów, które korzystały z systemu podczas operacji bojowych.

Kontrakt przyznano niespełna 45 dni po tym, jak Polska oficjalnie wystosowała prośbę o ofertę na zakup systemu Patriot do rządu Stanów Zjednoczonych, a Holandia przyznała firmie Raytheon kontrakt na modernizację jej własnych jednostek Patriot. Od grudnia 2014 roku 13 państw partnerskich systemu Patriot zainwestowało ponad 7,2 miliarda dolarów w kupno i modernizację systemu.

Źródło / Autor: Raytheon
Zdjęcie: Raytheon