Samolot WizzAir w specjalnym malowaniu

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, we współpracy z Portem Lotniczym w Budapeszcie oraz projektem Budapeszt 2024 Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie, przedstawiła specjalne malowanie samolotu.
W ramach wsparcia dla Budapeszt 2024, linia Wizz Air przygotowała specjalne malowanie dwóch samolotów: Airbus A321 i A320* ze swojej floty w Budapeszcie umieszczając na maszynach elementy dotyczące igrzysk, które miałyby odbyć się w 2024 roku w Budapeszcie. Obrazy przedstawiają fale Dunaju, który płynie przez centrum miasta, a także Statuę Wolności, historyczną budowlę, która wznosi się na jednym z najwyższych wzgórz stolicy Węgier.
Samolot A321 dedykowany projektowi Budapeszt 2024 dołączył do floty 24 listopada. Natomiast A320 rozpocznie komercyjne loty 1 grudnia 2016 roku. Oba samoloty będą pozostawać w wyjątkowych barwach przez cały okres ubiegania się Budapesztu o miano gospodarza igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich do 31 sierpnia 2017 roku.
Wizz Air, jako rodzimy przewoźnik, stale rozwija swoją działalność na Węgrzech. Obecnie linia obsługuje dwie bazy: w Budapeszcie i Debreczynie posiadając w sumie 11 samolotów w kraju i zatrudniając ponad 1000 pracowników. Ostatnio Wizz Air ogłosił dodanie kolejnego samolotu w stolicy od kwietnia 2017 roku. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, do 31 października 2016 roku, linia przewiozła 3,4 mln pasażerów na trasach w budapeszteńskiej siatce połączeń wspierając jednocześnie ponad 2300 lokalnych miejsc pracy związanych z działanością Wizz Air**. Ponadto przewoźnik ogłosił uruchomienie czterech nowych atrakcyjnych tras w 2017 roku: Faro, Hanower, Bergen i Lamezia Terme. WIZZ silnie działa na rzecz lokalnych wydarzeń sportowych – w tegorocznym półmaratonie (Wizz Air Budapest Half Marathon) organizowanym już po raz trzeci wzięło udział ponad 13,5 tysiąca biegaczy z całego świata.
Z okazji wprowadzenia wyjątkowego, nowego malowania, Wizz Air uruchamia konkurs “Spot the Budapest Plane” skierowany do miłośników lotnictwa. Należy zrobić zdjęcie samolotowi w nowym malowaniu, umieścić je na instagramie i opatrzyć hashtagiem #WIZZBudapest2024. Dwa najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone voucherami Wizz Air o wartości po 200 euro oraz specjalnymi zestawami upominkowymi***.

Podczas konferencji prasowej w Budapeszcie, József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: “Jako linia lotnicza wywodząca się z Węgier, jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć promocję marki miasta Budapeszt na arenie międzynarodowej. Od początku naszej działalności w 2004 roku zdobyliśmy zaufanie prawie 18,5 mln pasażerów na Węgrzech. W tym roku będziemy świętować rekordowy wynik – największą liczbę pasażerów przewiezionych przez linię lotniczą na trasach w węgierskiej siatce połączeń. Jesteśmy przekonani, że samolot w barwach projektu Budapeszt 2024 pomoże w promocji miasta i zachęci ludzi do odwiedzenia stolicy Węgier.”
“Jako główny sponsor tego historycznego projektu, jesteśmy niezwykle dumni mogąc powitać samolot A321 linii Wizz Air w wyjątkowym malowaniu na naszym lotnisku, gdzie będzie mógł być codziennie podziwiany przez tysiące ludzi z całego świata.” powiedział Jost Lammers, prezes Portu Lotniczego w Budapeszcie. Dodał: „Razem z Wizz Air i dziesięcioma tysiącami pracowników lotniska zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby projekt Budapeszt 2024 zyskał zaufanie i osiągnął sukces. Nasz największy wkład w ten szlachetny cel to 50 mld HUF (170 mln euro) w ramach programu rozwoju lotniska BUD 2020 oraz wsparcie i organizacja wydarzeń sportowych, takich jak Runway Run.”
“Brałam udział w wielu międzynarodowych konkursach,” powiedziała Emese Szász, mistrzyni olimpijska z Rio 2016 w szermierce, “wiem, że bycie gospodarzem igrzysk olimpijskich byłoby wyjątkowym wydarzeniem. Dystans między wioską olimpijską a stadionem jest zwykle duży, a podróż jest czasochłonna. W Budapeszcie jest wręcz przeciwnie – średni czas przejazdu między poszczególnymi miejscami zawodów wyniósłby około 12 minut, co pozwoliłoby zaoszczędzić czas potrzebny na trening, przygotowania i odpoczynek. Igrzyska Olimpijskie w Budapeszcie byłyby wielkim przeżyciem dla fanów sportu z całego świata, dla których wizyta w naszym kraju byłaby także doskanałą okazją do poznania naszej historii i kultury.”
“Budapeszt przeżywa renesans w każdym aspekcie, jest to miasto, które nieustannie rośnie. Igrzyska 2024 to znaczny rozwój gospodarki dla Budapesztu i Węgier. To co osiągane jest przez 25 lat, może zostać zrealizowane w czasie organizacji Igrzysk Olimpijskich – powiedział Balázs Fürjes, szef projektu Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Budapeszt 2024. „Organizacja igrzysk to 100 000 miejsc pracy, to także poprawa infrastruktury transportowej w stolicy na najbliższe 50 lat, oznacza to umieszczenie Budapesztu z powrotem na mapie świata i pomoże podjąć decyzję wielu Węgrom pracujących na emigracji o powrocie do kraju. Duże węgierskie korporacje takie jak linia Wizz Air biorące udział w projekcie Budapesz t2024 i wspierające go, są dla nas bardzo ważne i dużo znaczą. Z naszego obecnego partnerstwa na przykład 4 miliony ludzi na całym świecie może dowiedzieć się, że Budapeszt jako miasto ubiega się o miano organizatora igrzysk „.

Źródło / Autor: WizzAir
Zdjęcie: WizzAir