LOT zwiększa częstotliwość lotów

LOT nie zwalnia tempa rozwoju nawet zimą. W porównaniu do zeszłorocznego sezonu zimowego, LOT zwiększy liczbę oferowanych miejsc o 20%, zwiększając częstotliwości rejsów na ponad połowie obsługiwanych przez siebie kierunków. W nowym rozkładzie wzrośnie częstotliwość wybranych rejsów krajowych, europejskich jak również połączeń atlantyckich – do USA i Kanady. Z Warszawy do miast takich jak Kluż Napoka, Lwów, Belgrad i Budapeszt, pasażerowie polecą nawet częściej niż minionego lata. Kierunek zmian w rozkładzie zimowym pokazuje, że LOT zapewnia pasażerom najbardziej kompleksową i stałą ofertę podróży przez cały rok.

Intensywny sezon letnich podróży właśnie dobiegł końca, jednak LOT nie zwalnia tempa. Już od 31 października przewoźnik jeszcze częściej niż w ubiegłym roku poleci w ponad 30-stu obsługiwanych kierunkach na całym świecie. W nadchodzącej zimie, pasażerowie polecą częściej do Tel-avivu, Kijowa, Hamburga, Pragi, Genewy, Monachium, Amsterdamu, Zagrzebia, Zurychu, Erywania, Barcelony, St. Petersburga czy Bukaresztu. Wzrośnie także liczba oferowanych połączeń na rejsach krajowych, w tym z Warszawy do Szczecina, Wrocławia i Krakowa. Ponadto dwa razy częściej będzie można polecieć bezpośrednio z Gdańska do Krakowa. Częściej niż latem LOT poleci do Belgradu, Kluż Napoki, Budapesztu, Dussledorfu i Lwowa. Zachowany zostanie również letni rozkład 6-ciu połączeń tygodniowo z Warszawy do Koszyc.

Zimą pasażerowie z wielu miast w Polsce i w Europie będą mogli skorzystać z rozszerzonej oferty podróży LOT-em do USA. Poraz pierwszy w historii rejsy będą realizowane codziennie – nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Wzrośnie również częstotliwość połączeń do Toronto, średnio do 6 połączeń tygodniowo. Wszystko to przy zachowaniu najlepszej oferty krótkich przesiadek w hubie LOT-u na Lotnisku Chopina.

„LOT chce być przewoźnikiem nie tylko na lato. Nasi pasażerowie muszą mieć pewność, że mogą skorzystać z naszej oferty niezależnie od pory roku. Tym odróżniamy się od przewoźników niskokosztowych, że dążymy do tego, by nasza siatka połączeń była jak najbardziej stała i nasz zimowy rozkład doskonale to odzwierciedla. Cieszymy się, że będzie nas więcej na ponad 30 lotniskach, również w miejscach, do których dopiero co zaczęliśmy latać od początku roku. Niezmiernie cieszy nas również rekordowa skala połączeń dalekiego zasięgu, w tym więcej rejsów do Ameryki Północnej i stała liczba rejsów na naszych dwóch kierunkach azjatyckich, do Tokio i Seulu” – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u.

Zimowa siatka połączeń pokazuje, że wszystkie nowe połączenia, uruchomione przez LOT w tym roku rozwijają się zgodnie z założeniami. W sumie polski przewoźnik otworzył od początku roku aż 25 nowych tras.

„Na sezon zimowy zawiesiliśmy tylko te połączenia, które odpoczątku były planowane jako typowo letnie czyli Split, Zadar, Bejrut, Ateny i Połąga. A i tak większość z nich nadal jesteśmy w stanie zaoferować we współpracy z liniami partnerskimi. W przypadku wielu innych nowych połączeń, na przykład do Kiszyniowa czy Kluż-Napoki, wręcz radykalnie zwiększamy liczbę rejsów, co pokazuje, że są one strzałem w dziesiątkę” – dodaje Adrian Kubicki.

Jako uzupełnienie reglularnej siatki połączeń, w nadchodzącym sezonie zimowym LOT będzie kontynuował realizację połączeń czarterowych dalekiego zasięu dla biura podróży Rainbow Tours. Wykonywać je będą Boeingi 787 Dreamliner, które polecą bezpośrednio w Warszawy na Bali, do Bangkoku, Sajgonu, Varadero, Cayo Coco i Cancun. Nowością będą rejsy czarterowe na Maritius i Madagaskar.

Pełna lista połączeń o zwiększonej częstotliwości:

REJSY KRAJOWE:

Gdańsk-Kraków – z 6 do 12 rejsów tygodniowo
Kraków – z 47 do 49 rejsów tygodniowo
Poznań – z 22 do 24 rejsów tygodniowo
Szczecin – z 17 do 19 rejsów tygodniowo
Wrocław – z 40 do 42 rejsów tygodniowo

REJSY EUROPEJSKIE

Amsterdam – z 20 do 21 rejsów tygodniowo
Barcelona – z 4 do 5 rejsów tygodniowo
Belgrad – z 4 do 7 rejsów tygodniowo
Budapeszt – z 24 do 26 rejsów tygodniowo
Bukareszt – z 20 do 21 rejsów tygodniowo
Dusseldorf – z 14 do 19 rejsów tygodniowo
Erywań – z 3 do 4 rejsów tygodniowo
Genewa – z 12 do 14 rejsów tygodniowo
Hamburg – z 16 do 19 rejsów tygodniowo
Kiszyniów – z 4 do 7 rejsów tygodniowo
Kluż-Napoka – z 4 do 5 rejsów tygodniowo
Larnaka – z 3 do 4 rejsów tygodniowo
Lwów – z 10 do 13 tygodniowo
Mediolan – z 20 do 21 rejsów tygodniowo
Monachium – z 20 do 21 rejsów tygodniowo
Moskwa – z 12 do 14 rejsów tygodniowo
Praga – z 24 do 26 rejsów tygodniowo
Sankt Petersburg – z 5 do 6 rejsów tygodniowo
Sofia – z 11 do 12 rejsów tygodniowo
Sztokholm – z 20 do 21 rejsów tygodniowo
Tel Awiw – z 4 do 7 rejsów tygodniowo
Tibilisi – z 4 do 5 rejsów tygodniowo
Zagrzeb – z 4 do 6 rejsów tygodniowo
Zurych – z 12 do 14 rejsów tygodniowo

REJSY DALEKIEGO ZASIĘGU

Chicago – z 4 do 7 rejsów tygodniowo
Nowy Jork – z 4 do 7 rejsów tygodniowo
Toronto – z 3 do 6 rejsów tygodniowo

Źródło / Autor: PLL LOT

Zdjęcie: PLL LOT