Wizz Air rozpoczyna operacje na pięciu nowych trasach z Warszawy

Wizz Air logo

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, rozpoczęła w miniony weekend operacje szóstym samolotem w bazie w Warszawie uruchamiając pięć nowych tras z Lotniska Chopina.

W nowej ofercie WIZZ znajdują się połączenia ze stolicy Polski do Aberdeen i Bristolu w Wielkiej Brytanii, Bari we Włoszech, Porto w Portugalii i stolicy Islandii – Reykjaviku. Połączenia na każdej z wymienionych tras odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Bilety na nowe połączenia dostępne są w sprzedaży na wizzair.com. Ich ceny zaczynają się już od 99 złotych*.

Od początku swojej działalności w 2004 roku, Wizz Air stale rozwija się w Warszawie. Obecnie linia ma 6 samolotów na warszawskim Lotnisku Chopina i zatrudnia tam ponad 200 osób załogi, które dbają o najwyższy poziom usług podczas lotów. W 2015 roku przewoźnik obsłużył ponad 1,5 mln pasażerów latających z i do Warszawy wspierając tym samym ponad 1000 lokalnych miejsc pracy związanych pośrednio z działalnością Wizz Air w tym regionie.

Wraz z nowymi połączeniami, siatka połączeń Wizz Air z Warszawy to 38 tras do 19 krajów.

NOWE POŁĄCZENIA WIZZ AIR Z WARSZAWY:

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Aberdeen

poniedziałek, piątek

13 maja

PLN 159

Bari

środa, niedziela

15 maja

PLN 119

Bristol

środa, niedziela

15 maja

PLN 99

Porto

środa, niedziela

15 maja

PLN 199

Reykjavik

środa, niedziela

15 maja

PLN 199

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: ”Z ogromną radością rozpoczynamy loty na kolejnych pięciu nowych, wyjatkowych trasach z Lotniska Chopina w Warszawie. Wierzymy, że bez względu na cel wyjazdu, biznesowy czy wypoczynkowy, nasi pasażerowie z Warszawy będą cieszyć się podróżami do tych niezwykle atrakcyjnych destynacji korzystając z udoskonalonego serwisu na naszym pokładzie. Jednocześnie, jesteśmy przekonani, że Polska będzie beneficjentem napływu turystów, co przyczyni się do rozwoju nowych miejsc pracy w sektorze turystycznym i hotelarskim. Bilety na nowe połączenia dostępne są w sprzedaży na wizzair.com. Ich ceny zaczynają się już od 99 złotych*. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”

Źró