WSOSP na Targach w Krasnymstawie i Lublinie

wsosp targi krasnystaw

W środę 20 kwietnia Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie wzięła udział w Targach Pracy i Edukacji w Krasnymstawie. Impreza została zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Chełmie.

W czasie Targów można było znaleźć pracę czy dowiedzieć się o różnego rodzaju wsparciach dla osób bezrobotnych i młodzieży wchodzącej na rynek pracy. Swoją ofertę edukacyjną prezentowało również blisko 20 uczelni i szkół policealnych. Wśród nich była Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych. Nasze stoisko jak zwykle cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Podoba mi się pomysł organizacji targów w Krasnymstawie – mówi Ania, która odwiedziła punkt „Szkoły Orląt”. Po maturze chciałbym pójść na studia a dzięki takim akcjom mogę poznać jakie kierunki oferują lubelskie uczelnie – dodaje. W czasie Targów aktualna oferta WSOSP dla przyszłych studentów, została przedstawiona również na specjalnym pokazie multimedialnym. Wzięli w nim tegoroczni maturzyści. „Szkołę Orląt” na Targach Pracy i Edukacji reprezentowali: Paweł Nocek oraz studenci cywilni kierunku Lotnictwo i kosmonautyka – Piotr Jakubowski oraz Konrad Alijew.

W czwartek 21 kwietnia WSOSP wzięła udział w Targach Pracy, które zorganizował Miejski Urząd Pracy w Lublinie. W imprezie wzięło udział ponad 100 wystawców z dziesiątek branż. Odwiedzający imprezę mogli wybierać z ponad 1000 zgłoszonych ofert pracy. Bezrobotni i osoby poszukujące nowej pracy mogli również dowiedzieć się jak napisać CV, list motywacyjny czy zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Pracownicy „Szkoły Orląt”: Ada Chiszczyńska-Serwacka, Adam Bierzyńki oraz Paweł Nocek wyjaśniali gdzie można znaleźć informację o ofertach pracy w WSOSP i jak wygląda proces rekrutacji. Przy okazji zachęcali również do studiowania na dęblińskiej Uczelni. Targi w Krasnymstawie i Lublinie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających.

Źródło: WSOSP
Autor: WSOSP
Zdjęcie: WSOSP