31. BLT: Kwietniowe szkolenie rezerwy

31. blt szkolenie rezerwy

W dniach 04 – 08.04.2016 r. na terenie 31. BLT przeprowadzono krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe żołnierzy rezerwy, z ukierunkowaniem ich przebiegu na specjalistyczne, podstawowe przeszkolenie w obszarze inżynieryjno – saperskim.
Żołnierze rezerwy uczestniczący w ćwiczeniu zostali zapoznani z zadaniami oraz rolą pododdziałów inżynieryjnych w systemie funkcjonowania 31. BLT. W trakcie zajęć przedstawiono szkolonym zasady zachowania się i reagowania na zagrożenia jakie niesie za sobą współczesne pole walki oraz zapoznano i omówiono wybrane elementy rozbudowy inżynieryjnej bazy, funkcjonujące w obszarze ochrony i przetrwania wojsk.
W czasie ćwiczenia zwrócono również uwagę na podstawowe aspekty codziennego funkcjonowania żołnierza i obowiązujące w tym zakresie uwarunkowania. Przeprowadzono podstawowe szkolenia z obszaru BHP, ochrony ppoż., a także zrealizowano zajęcia z psychoprofilaktykiem JW 1156.
Na zakończenie ćwiczenia, podczas okolicznościowego apelu, Zastępca Dowódcy Bazy, płk Wojciech SATKOWSKI, w imieniu Dowódcy Bazy, podziękował „rezerwistom” za zdyscyplinowanie i prezentowaną, nienaganną żołnierską postawę, a wyróżniającym się żołnierzom wręczył listy gratulacyjne.

Źródło: 31. BLT
Tekst: kpt. Zbigniew Janiszewski
Zdjecia: kpt. Krzysztof Nanuś