Lotnisko Wrocław: Nocny bieg po drodze startowej wrocławskiego lotniska

wro runway

WRO RUNWAY RUN to pierwsza taka impreza w regionie. Blisko tysiąc osób pobiegnie w nocy po zmodernizowanej drodze startowej lotniska. Wpisowe zasili fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i sfinansuje zakup wózka dla Antka Kozaka, chorującego na dystrofię mięśniową, syna pracownika portu. Zawodnicy mają szansę wygrać wczasy na Karaibach z wylotem z Wrocławia.

2,5 kilometra długości i 60 metrów szerokości – to wymiary drogi startowej, po której przebiegną uczestnicy nocnego biegu w Porcie Lotniczym Wrocław. W ten sposób lotnisko uczci zakończenie kluczowej inwestycji, której elementem była modernizacja drogi startowej i jej oświetlenia. To kolejny krok w kierunku podniesienia systemu nawigacyjnego ILS do kategorii drugiej na wrocławskim lotnisku.
Wyremontowaną drogę startową przetestuje blisko 1000 osób, które wbiegną na trasę tuż po wylądowaniu ostatniego samolotu. W blasku dwóch tysięcy świateł, zmierzą się na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów. Pierwsi uczestnicy (dystans 5 km) wystartują w niedzielę 12 czerwca o godz. 00.30, kolejni (dystans 10 km) o 00.35. Na zawodników czekają atrakcyjne nagrody, w tym tygodniowe wczasy dla dwóch osób na Karaibach z bezpośrednim wylotem z Wrocławia, ufundowane przez biuro podróży Itaka.

– To będzie bezprecedensowa okazja, aby wejść – a właściwie wbiec – na drogę startową, która na co dzień zarezerwowana jest wyłącznie dla samolotów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Na tę wyjątkową imprezę sportową zapraszamy żądnych wrażeń fanów biegania, ale też wszystkich, którzy chcą atrakcyjnie spędzić czas na lotnisku.

Tego dnia na dobrą zabawę mogą liczyć nie tylko biegacze. W sobotę 11 czerwca od godz. 18.00 w części ogólnodostępnej terminalu na wszystkich chętnych będą czekać atrakcje sportowe i lotniskowe przygotowane wspólnie m.in. ze spółką The World Games i klubem Jatomi Fitness.

– W wydarzeniu warto wziąć udział z jeszcze jednego, ważnego powodu. Wpisowe zostanie przekazane na cele fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” oraz na zakup wózka dla Antka Kozaka, chorującego na dystrofię mięśniową, syna naszego pracownika – mówi Dariusz Kuś. – Mamy więc okazję uczestniczyć w pierwszej takiej w historii wrocławskiego lotniska imprezie, a jednocześnie wesprzeć szczytny cel.

W biegu WRO RUNWAY RUN mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy ukończyli 16 rok życia. Przewidziano 990 miejsc. Każdy z uczestników otrzyma unikatową koszulkę oraz medal, zaprojektowane specjalnie na WRO Runway Run. Zapisy ruszą 13 kwietnia o godz. 19.00 na stronie: http://wrorunwayrun.pl/.

Czas i miejsce:
11 czerwca, godz. 18.00 – atrakcje sportowe i lotniskowe w terminalu.
12 czerwca, godz. 00.30 – start zawodników na dystansie 5 km; godz. 00.35 – start na dystansie 10 km.

Warunki uczestnictwa:

Dystans 5 km

zapisy i opłata wniesiona do 20.05.2016 r. – 56 zł
zapisy i opłata wniesiona od 21.05.2016 r. do 9.06.2016 r. – 66 zł
Dystans 10 km

zapisy i opłata wniesiona do 20.05.2016 r. – 60 zł
zapisy i opłata wniesiona od 21.05.2016 r. do 9.06.2016 r. – 70 zł

WRO RUNWAY RUN:
Więcej informacji: http://wrorunwayrun.pl/.
Patroni medialni: Eska, Gazeta Wyborcza, Metrocafe.pl, Pasazer.com, TVP 3 Wrocław, Wroclaw.pl.
Sponsorzy strategiczni: Strabag, Lagardére Travel Retail.
Sponsor główny: Mawilux.
Sponsor: RKB Broker Ubezpieczeniowy.
Fundatorzy nagród: Biuro Podróży Itaka, Heinemann Duty Free & Value, Salon Kosmetyczny Endorfina.
Partnerzy: Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, Jatomi Fitness, Magnolia Park, Skywayrun, Staropolanka, The World Games.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław
Zdjęcie: Lotnisko Wrocław