Kategorie
Lotnictwo cywilne

Airbus wprowadza na rynek nowy typ kabin „Airspace by Airbus”

A330neo_Airspace by Airbus_Ambience_

Airbus przedstawił innowacyjny projekt kabiny a zarazem markę pod nazwą „Airspace by Airbus”. Nowa filozofia firmy łączy dbałość o najwyższy komfort pasażerów z podwyższaniem wydajności operacyjnej linii lotniczych. Airspace reprezentuje to, co najlepsze w sferze projektowania i innowacyjności kabin Airbusa; to wyszukane elastyczne tło, które pozwoli liniom lotniczym umacniać swój wizerunek. Airbus wprowadza także nową kabinę dla udoskonalonej wersji A330 – A330neo, która jest syntezą nowej filozofii Airspace by Airbus, a jej projekt czerpie inspiracje z kabiny szerokokadłubowego, wprowadzonego już na rynek A350 XWB.

– Historia sukcesów Airbusa sprowadza się do nieustających innowacji, a udoskonalenia w kabinie zawsze były traktowane jako kluczowe – powiedział dr Kiran Rao, wiceprezes wykonawczy ds. strategii i marketingu Airbusa. – Pozytywne opinie pasażerów na temat A350 XWB oraz wykorzystanie przez nas technologii i elementów kabiny A350 w A330neo, sprawiają, że z dumą połączyliśmy zasady projektowania kabin samolotów Airbusa, które stanowią wyróżnik nowej marki – Airspace by Airbus.
– Nowy A330neo pomoże wypromować tę markę i wraz z A350 XWB daje początek nowej linii kabin Airbusa. Ma ona inspirować i zachęcać linie lotnicze do oferowania pasażerom nowej generacji podniebnej podróży, większego komfortu, uwzględniania indywidualnych upodobań, a równocześnie do optymalizacji wydajności ekonomicznej samolotów– dodał dr Kiran Rao.

Dzięki koncentracji na czterech kluczowych obszarach: komforcie, nastroju, obsłudze i wystroju wnętrza*, kabiny Airspace będą inspirujące, piękne, funkcjonalne i bardziej sprzyjające odpoczynkowi, dzięki czemu wrażenia i odczucie komfortu przez pasażerów będą bez porównania lepsze. Na pewno docenią oni większe schowki na bagaż podręczny, przestronne, nowoczesne toalety, szersze siedzenia i przejścia, a także dużo miejsca na stopy pod siedzeniem. Ponadto, charakterystyczne elementy wystroju będą konsekwentnie stosowane we wszystkich kabinach Airbusa: na przykład oświetlenie przy wykorzystaniu najnowszej technologii LED, czyste, proste linie i kształty, otwarte przestrzenie, a także jedyną w swoim rodzaju przestrzeń powitalną, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, otrzymujemy estetyczny wystrój, który nie tylko potęguje wrażenie przestrzeni, ale realnie ją zwiększa. Wszystko to daje nam nowa kabina zaprojektowana dla A330neo.
Airbus produkuje najnowocześniejsze i najbardziej wszechstronne samoloty pasażerskie na świecie, ciągle inwestując w innowacje. Statki powietrzne Airbusa obejmują modele mogące pomieścić od 100 do 600 pasażerów. Przeszło 16300 samolotów Airbusa zostało sprzedanych ponad 380 klientom na całym świecie. Airbus posiada ośrodki projektowe i fabryki we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, a także filie w USA, Chinach, Japonii, Indiach i na Bliskim Wschodzie.

Źródło / Autor: Airbus
Zdjęcie: Airbus

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat