ILOT: Otwarcie rowerowni

ILOT_otwarcie-rowerowni

Ponad 450 szafek, 100 zadaszonych miejsc na rowery, suszarnia, przebieralnie, prysznice oraz miejsce do serwisowania rowerów – z tego wszystkiego mogą już korzystać pracownicy Instytutu Lotnictwa, którzy zdecydują się przyjeżdżać do pracy rowerem.

Podczas oficjalnego otwarcia zwiedzający mieli okazję jako pierwsi zobaczyć nowo powstałe pomieszczenia, a także poznać historię i pomysłodawców tego miejsca.

– W naszej firmie sukcesywnie rośnie grono osób, którzy podróżują do pracy rowerem, dlatego kolejny raz wychodzimy naprzeciw ich potrzebom. Rozbudowaliśmy dla nich bezpieczne parkingi rowerowe, specjalne szatnie oraz zwiększyliśmy liczbę pryszniców. Cykliści będą mieć również do dyspozycji samoobsługową stację do naprawy rowerów, umożliwiającą samodzielne wykonanie podstawowych napraw w pojeździe. Fani jednośladów już chwalą te nowoczesne rozwiązania i zapewniają, że chętnie będą z nich korzystać – mówi Rafał Kajka, zastępca dyrektora Instytutu Lotnictwa.

Pierwsze pomieszczenia dla rowerów, znajdujące się na terenie Instytutu Lotnictwa, powstały już w 2004 roku. Przez kolejne lata inwestycja rozwijała się – przybywało nowych miejsc parkingowych oraz rozbudowywano infrastrukturę. Wielki remont rowerowni nastąpił w listopadzie 2015 roku i został zakończony w lutym 2016 roku.

Obecnie do pracy rowerem przyjeżdża ponad 400 pracowników, co stanowi aż 20% wszystkich zatrudnionych osób.

Na terenie Instytucie Lotnictwa działa kilka grup sportowych, m.in. siatkówki, wspinaczkowa, pływacka, piłki nożnej, biegowa. Członkowie tych zespołów osiągają znakomite wyniki w zawodach krajowych i międzynarodowych, a także czynnie uprawiają sport dla zdrowia i przyjemności.

Źródło / Autor: ILOT
Zdjęcie: ILOT