DGRSZ: Przeciwlotnicy w akcji

miniaturka_rocket4

2 bateria przeciwlotnicza dowodzona przez porucznika Szczepana Starczewskiego wykonała strzelanie artyleryjsko – rakietowe do oddalającego się bezpilotowego obiektu powietrznego zachowując wszelkie procedury zgodne z warunkami strzelania. Właściwa realizacja tak wymagającego strzelania została oceniona przez kierownika strzelania na ocenę bardzo dobrą.

Swoje umiejętności pokazały również obsługi zestawów artyleryjskich, jak również strzelcy przeciwlotnicy GROM. Zwieńczeniem zmagań w tych dniach była realizacja strzelania do nisko lecącego Środka Napadu Powietrznego lecącego kursem na pododdział oraz kursem defilującym przez obsługi artyleryjskie, które uzyskały bezpośrednie trafienie celu. To przysłowiowe trofeum w postaci zestrzelonego imitatora celu powietrznego typu SHOGUN na swoje konto zapisała obsługa kaprala Arkadiusza Szmulkisa, w której celowniczym jest starszy szeregowy Mirosław Cybulski.

Ponadto obsługi zestawów ZU 23-2 H oraz ZU 23-2 OP zgodnie z programem strzelań sprawdziły swoje umiejętności prowadząc celny ogień do wolnolecących celów powietrznych jak i bezpilotowych obiektów powietrznych. Po raz kolejny obsługi ZU-23-2 OP oraz strzelcy PPZR GROM udowodnili swoja wartość bojową realizując zaliczeniowe strzelania bojowe.
Szkolenie przeciwlotników potrwa do 18 marca br.

Źródło: DGRSZ
Tekst: mjr Wojciech Szołtek
Zdjęcia: plut. Dominik Skibicki