Kategorie
Statystyki lotnisk

Lotnisko Kraków: Ponad 300 tys. pasażerów w lutym w Krakowie, Teneryfa hitem

lotnisko krakow

W lutym na krakowskim lotnisku obsłużono 310 tys. pasażerów. Oznacza to wzrost aż o 19% (+49 tys. osób) w stosunku do lutego 2015 roku. Jest to najlepszy luty w historii portu. Po raz pierwszy wynik powyżej 300 tysięcy pasażerów zanotowano w najkrótszym miesiącu roku.

Wzrost odnotowano także w liczbie wykonanych operacji lotniczych (2 732, +13% w stosunku do lutego 2015 roku).

– Największe, bezwzględne wzrosty w lutym zawdzięczamy liniom Ryanair, easyJet oraz KLM, które w sumie przewiozły w lutym 41 tysięcy dodatkowych pasażerów – mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Dwaj pierwsi przewoźnicy oferują najwięcej kierunków i mają u nas największe udziały rynkowe. KLM w połowie miesiąca dodał drugi, codzienny rejs i oferuje obecnie 14 lotów tygodniowo.

Kolejnym wzmocnieniem naszej siatki będzie połączenie SAS do Kopenhagi, które rusza pod koniec marca – dodał Jan Pamuła.

Najpopularniejszym lutowym połączeniem z Krakowa była Teneryfa. Wypełnienie rejsów oferowanych przez Ryanair wyniosło 97%.

W dwóch pierwszych miesiącach roku krakowskie lotnisko łącznie obsłużyło 613 677 pasażerów, co daje wzrost o 17% w stosunku do roku 2015.

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne