ILOT: Zabawy z nauką – rejestracja na marcową edycję

Zabawy-z-nauka_ILOT

19 marca 2016 w Instytucie Lotnictwa odbędzie się impreza edukacyjna skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z dzielnicy Warszawa-Włochy. Głównym założeniem cyklu spotkań jest zaprezentowanie dzieciom zjawisk, praw fizycznych, chemicznych czy innych nauk pokrewnych w sposób odbiegający od tych przedstawianych w pracowniach szkolnych.

W tym roku Instytut Lotnictwa obchodzi 90-lecie powstania. Wszystkie wydarzenia zaplanowane na 2016 rok – w tym cykl „Zabawy z nauką” – odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.

Zajęcia w ramach imprezy edukacyjnej będą prowadzić popularyzatorzy nauki z Instytutu Lotnictwa oraz członkowie studenckich kół naukowych, a także stowarzyszeń i firm działających na rynku usług oświatowych.

Uczyć i bawić będą: Instytut Lotnictwa, Chemiczne Koło Naukowe „Flogiston”, firma iCount, Koło Naukowe Fizyków Politechniki Warszawskiej, Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów, Koło Naukowe Awioniki MelAvio, Koło Naukowe Adek.

Wśród atrakcji oraz tematów, jakimi będziemy się zajmować będą:

• lotnictwo bezzałogowe,
• przeprowadzenie misji przy pomocy wielowirnikowych maszyn latających,
• wykorzystanie własnych sił przy pilotowaniu małego czterowirnikowca,
• zastosowanie przedmiotów, substancji znajdujących się w domu w chemii, jak również wykorzystanie substancji chemicznych,
• generator figur Chladniego,
• komora próżniowa,
• mikroskop w smartfonie,
• i wiele innych!

Impreza zorganizowana zostanie w cyklu kilku spotkań. Pierwsza edycja odbędzie się 19 marca w godzinach 10.00-14.00 w sali „Ikar” Instytutu Lotnictwa (budynek wejściowy). Wszystkie spotkania organizujemy w soboty.

Koordynatorem imprezy jest pan Witold Świeczak (e-mail: zabawyznauka@ilot.edu.pl, tel.: 22 846 00 11 wew. 542).

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Zapraszamy!

Źródło / Autor: ILOT
Zdjęcie: ILOT