Wizz Air ogłasza otwarcie nowej bazy w KUTAISI

Wizz Air A321

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił dziś otwarcie bazy na międzynarodowym lotnisku w Kutaisi we wrześniu 2016 roku. Wizz Air wyposaży bazę w samolot typu Airbus A320 i poszerzy swoją ofertę o 7 europejskich tras.

Wizz Air wprowadzi nowe loty, które będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Pasażerowie będą mogli korzystać z połączeń Kutaisi – Berlin Schönefeld, Monachium Memmingen, Mediolan Bergamo, Dortmund, Larnaka i Sofia. Zostanie uruchomiony również kierunek Kutaisi – Saloniki, który będzie obsługiwany trzy razy w tygodniu. Wraz z nowymi połączeniami, siatka połączeń Wizz Air z Gruzji to 11 tras do ośmiu krajów. Ceny biletów zaczynają się od 24,99 euro.

Kutaisi, znane z pięknej przyrody, wielu ogrodów i otoczonych drzewami ulic, jest drugim co do wielkości miastem w Gruzji. Na szczególną uwagę zasługuje najcenniejsza budowla sakralna w mieście – katedra Bagrati, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Linia Wizz Air rozpoczęła swoją działalność w Kutaisi w 2012 roku i do tej pory przewiozła ponad 500 000 pasażerów.

Uroczyste ogłoszenie nowej bazy nastąpiło dzisiaj podczas konferencji prasowej w Tbilisi. Gościem specjalnym był wicepremier, Minister Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Gruzji Dimitri Kumsishvili i Dyrektor Korporacyjny Wizz Air Owain Jones.

NOWE POŁĄCZENIA WIZZ AIR Z GRUZJI:

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Kutaisi – Berlin

poniedziałek, piątek

23 września 2016

39,99 euro

Kutaisi – Monachium Memmingen

poniedziałek, piątek

23 września 2016

39,99 euro

Kutaisi – Mediolan Bergamo

środa, niedziela

25 września 2016

39,99 euro

Kutaisi – Dortmund

środa, niedziela

25 września 2016

39,99 euro

Kutaisi – Saloniki

wtorek, czwartek, sobota

24 września 2016

29,99 euro

Kutaisi – Larnaka

wtorek, sobota

24 września 2016

24,99 euro

Kutaisi – Sofia

wtorek, sobota

24 września 2016

29,99 euro

Owain Jones, Dyrektor Korporacyjny w Wizz Air powiedział:

”Jesteśmy szczęśliwi, że Wizz Air ma pozytywny wpływ nie tylko na kulturę i turystykę, ale także na rozwój gospodarczy Kutaisi. Tym samym chcemy podkreślić nasze zaangażowanie dostarczając Gruzinom wysoki poziom usług i niskie ceny biletów lotniczych do coraz większej liczby miast w Europie. Otwarcie nowej bazy i zatrudnienie lokalnej społeczności przyniesie obupólne korzyści zarówno dla Gruzji i Wizz Air. Zdajemy sobie sprawę jak ważne, w regionach rozwoju ekonomicznego, są przystępne ceny podróży lotniczych. To zawsze jest dla nas istotnym czynnikiem, szczególnie w miastach, gdzie mamy swoje bazy.”

Dimitri Kumsishvili, wicepremier, Minister Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Gruzji powiedział:

“Jest mi niezmiernie miło powitać Wizz Air na otwarciu bazy linii w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Kutaisi. Jesteśmy dumni, że nasza dotychczasowa, udana współpraca z jedną z największych niskokosztowych linii lotniczych w Europie rozwija się i zaowocowała powstaniem bazy Wizz Air na pierwszym niskokosztowym lotnisku w regionie. Jesteśmy przekonani, że port lotniczy w Kutaisi będzie skutecznie wspierał operacje Wizz Air, co korzystnie wpłynie na rozwój turystyki w naszym kraju, i umożliwi gruzińskim pasażerom obniżenie kosztów podróży do wielu europejskich miast. Otwarcie bazy Wizz Air stworzy nowe miejsca pracy dla specjalistów, ale będzie też miało pozytywny wpływ na cały sector lotniczy.“

Wizz Air otrzymał tytuł 2016 Value Airline of the Year przyznawany przez magazyn Air Transport World, jeden z czołowych tytułów poświęconych tematyce lotniczej.

Źródło / Autor: Wizz Air

Zdjęcie: Wizz Air