Turkish Airlines poszerza zasięg polskiego kina

picturepoland_turkishairlines_DSC_9070-20160209_fot_PISF

Pasażerowie Turkish Airlines, linii lotniczej latającej do największej liczby państw, otrzymali właśnie pierwszy pakiet polskich filmów, dostępny na wszystkich trasach obsługiwanych przez przewoźnika.
Turkish Airlines są drugą po PLL LOT linią lotniczą, która uczestniczy w projekcie Picture Poland, realizowanym z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i będącym nowatorskim podejściem do promocji współczesnej kinematografii.

– Dziękuję Turkish Airlines za dołączenie do projektu Picture Poland. To wydarzenie bez precedensu i powód dumy. Współpraca z liniami lotniczymi o takiej światowej pozycji i renomie, to wielka szansa na międzynarodową promocję polskiej kinematografii – podkreśla Dyrektor PISF Magdalena Sroka. – Mam nadzieję, że pakiet ośmiu polskich filmów będzie cieszył się dużą popularnością wśród pasażerów wszystkich tras obsługiwanych przez Turkish Airlines. Picture Poland jest projektem rozwojowym, który warto wspierać – dodała.

– Turkish Airlines dba o wartość marki inwestując w jakość usług, system rozrywki pokładowej, wygodne fotele i wykwintną kuchnię. Zgodnie z naszym mottem – WIDEN YOUR WORLD (Poszerz swój świat) – dajemy naszym pasażerom możliwość poznania polskich filmów na trasach do 284 miast na całym świecie. Wraz z naszą siecią połączeń polskie kino trafi do 113 krajów na 5 kontynentach –
stwierdził Dyrektor Zarządzający Turkish Airlines w Polsce Mete Akandere.

Po raz pierwszy Turkish Airlines włączają polskie tytuły do swojego bogatego katalogu filmów. Ich dostępność we wszystkich samolotach linii wyposażonych w systemy rozrywki pokładowej pozwoli na dotarcie do szerokiej widowni, a dla większości pasażerów prawdopodobnie będzie to pierwsze spotkanie ze współczesnym polskim kinem.
Od lutego br. na pokładach samolotów tureckiego przewoźnika można obejrzeć: 80 milionów i Małą Moskwę, dwa filmy w reż. Waldemara Krzystka, Imagine w reż. Andrzeja Jakimowskiego oraz laureata Oscara – film animowany Piotruś i wilk w reż. Suzie Templeton.
Od kwietnia br. dostępne będą kolejne filmy: Bogowie w reż. Łukasza Palkowskiego, W ciemności w reż. Agnieszki Holland, Papusza w reż. Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze oraz Katedra w reż. Tomasza Bagińskiego.
W ramach projektu Picture Poland dokonano również tłumaczeń wybranych filmów na język turecki. Projekt jest finansowany z Programu Operacyjnego „Promocja polskiego kina za granicą” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za realizację Picture Poland odpowiada agencja Movie Mates.

Źródło / Autor: Movie Mates

Zdjęcie: Movie Mates