Amadeus finalizuje przejęcie Navitaire i umacnia pozycję w segmencie niskokosztowych linii lotniczych

amadeus

Firma Amadeus, wiodący na świecie dostawca rozwiązań informatycznych dla branży turystycznej, poinformowała o finalizacji transakcji przejęcia firmy Navitaire od Accenture. Wartość transakcji wynosi 830 milionów dolarów.

To przejęcie to ważny krok dla Amadeus w budowaniu obecności firmy w segmencie tanich i hybrydowych linii lotniczych, w którym Navitaire obsługuje ponad 50 przewoźników z całego świata. Rozwiązania Navitaire wspierają ich w zwiększeniu przychodów i optymalizacji kosztów w obszarach rezerwacji, sprzedaży usług dodatkowych, budowania lojalności pasażerów, zarządzania dochodowością, księgowości oraz analityki biznesowej.

Przejęcie portfolio produktów i usług Navitaire dla niskokosztowych linii lotniczych uzupełni pakiet Amadeus Altéa Suite, który oferuje szeroką gamę rozwiązań, skierowanych głównie do tradycyjnych przewoźników. Tym samym Amadeus poszerzy grono linii lotniczych, z którymi współpracuje. Firma będzie oferować oba rodzaje rozwiązań osobno i będzie inwestować w obie platformy, poprawiając dostępność usług i funkcjonalność dla wszystkich typów przewoźników. Amadeus wierzy, że to przejęcie pozwoli zwiększyć możliwości współpracy różnych linii lotniczych działających w ramach jednej grupy kapitałowej lub sojuszu oraz wpłynie na zwiększenie funkcjonalności obu platform informatycznych.

Navitaire stanie się odrębną linią biznesową w ramach działu Amadeus Airline IT, którą pokieruje David P. Evans, dotychczasowy prezes Navitaire. Amadeus utrzyma markę przejmowanej firmy na rynku, stosując nazewnictwo „Navitaire, firma Amadeus”.

Transakcja przejęcia Navitaire przez Amadeus otrzymała już wszystkie niezbędne zgody, w tym ze strony urzędów zajmujących się sprawami konkurencji w USA, w Unii Europejskiej oraz w Brazylii.

Źródło / Autor: amadeus
Zdjęcie: amadeus