Kategorie
Statystyki lotnisk

Lotnisko Wrocław: 7,6% wzrostu w grudniu

lotnisko-wroclaw

Wrocławskie lotnisko obsłużyło w grudniu 2015 roku 155 tys. pasażerów. To o 7,6% więcej niż w grudniu 2014 roku. To był dobry miesiąc dla połączeń niskokosztowych oraz sieciowych międzynarodowych.

Port Lotniczy Wrocław od początku roku każdego miesiąca notował wzrosty. Również grudzień zamknął na plusie. 155 tys. obsłużonych pasażerów przełożyło się na 7,6% wzrostu w odniesieniu do analogicznego miesiąca 2014 roku.
Duży wzrost zanotowano w segmencie połączeń niskokosztowych – w grudniu obsłużono 98,4 tys. pasażerów, co dało 16% wzrostu w stosunku do grudnia 2014. Najwięcej podróżnych przybyło na trasach na Wyspy Brytyjskie: do Londynu, Glasgow, Liverpoolu czy Bristolu. Na wielu z nich przewoźnicy wprowadzili w okresie świątecznym dodatkowe operacje lotnicze.
O 5,6% wzrosła liczba pasażerów podróżujących liniami sieciowymi na trasach międzynarodowych (blisko 23,7 tys. obsłużonych osób). Najchętniej wybierane były połączenia do Frankfurtu i Monachium.

– Grudzień przypieczętował sukcesy notowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W całym roku obsłużyliśmy w sumie 2 miliony 320 tysięcy pasażerów, to jest o ponad 11% więcej niż rok wcześniej. To nowy rekord w historii wrocławskiego lotniska i znakomita prognoza na przyszłość – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Przewidujemy, że w roku 2016 obsłużymy 2,5 miliona pasażerów.
Siatka połączeń nadal będzie się poszerzać, m.in. o połączenia niskokosztowe do Birmingham, Wenecji Treviso i czarterowe na greckie wyspy Thassos oraz Lefkadę, do Alicante oraz Barcelony El Prat.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat