Kategorie
News Polska

DGRSZ: Awanse w 49 Bazie lotniczej

07

4 stycznia br. w Dowódca 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim wręczył decyzje kadrowe oficerom awansowanym na wyższe stopnie wojskowe.

– Mjr Piotr MICHALIK objął obowiązki na stanowisku dowódcy grupy wsparcia i zabezpieczenie i został mianowany na stopień podpułkownika. Podpułkownik Piotr MICHALIK służbę wojskową rozpoczął w 1989 r. jako podchorąży Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej w Jeleniej Górze. W latach 1993 – 1996 pełnił służbę w 3 Warszawskiej Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrza w Sochaczewie, a w latach 1996-2011 w 49. pułku śmigłowców bojowych w Pruszczu Gdańskim na stanowiskach: dowódca obsługi, dowódca kompanii, szef logistyki, szef sekcji, zastępca dowódcy batalionu. Po przeformowaniu 49. pśb w 49. Bazę Lotniczą objął obowiązki dowódcy eskadry zabezpieczenia.

– Mjr Witold WYRODEK objął obowiązki na stanowisku dowódcy eskadry w eskadrze śmigłowców szturmowych i został mianowany na stopień podpułkownika. Podpułkownik Witold WYRODEK służbę wojskową rozpoczął w 1995 r. jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Szkoły Powietrznych w Dęblinie. W latach 1999 – 2000 pełnił służbę w 103 pułku lotniczym w Warszawie, a w latach 2000-2011 w 49. pułku śmigłowców bojowych w Pruszczu Gdańskim na stanowiskach: dowódca śmigłowca, szef sekcji, starszy pilot, oficer sekcji – starszy instruktor. Po przeformowaniu 49. pśb w 49. Bazę Lotniczą objął obowiązki szefa zespołu szkolenia lotniczego, a następnie pełnił służbę na stanowisku dowódcy eskadry wsparcia. Podczas swojej służby uczestniczył w misji w PKW Irak w roku 2005 oraz dwukrotnie w PKW Afganistan w 2009 i 2013 r.

– Kpt. Arkadiusz STRZĄDAŁA objął obowiązki na stanowisku szef zespołu szkolenia lotniczego i został mianowany na stopień majora.
Major Arkadiusz STRZĄDAŁA służbę wojskową rozpoczął w 1999 r. jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Szkoły Powietrznych w Dęblinie. Po ukończeniu Szkoły skierowany został do 49. Pułku śmigłowców bojowych w Pruszczu Gdańskim gdzie pełnił służbę na stanowiskach: pilot, starszy pilot, starszy oficer. Po przeformowaniu 49. pśb w 49. Bazę Lotniczą objął obowiązki dowódcy załogi, a następnie starszego oficera zespołu szkolenia lotniczego. Podczas swojej służby uczestniczył w misji w PKW Afganistan w 2009 r. W roku 2014 uzyskał tytuł pilota roku 49. Bazy Lotniczej.

Źródło:DGRSZ
Zdjęcie: DGRSZ
Autor: mjr Rafał MYRCIK

Autor: Redakcja Polska

Redakcja Polska