WIMLowa Wigilia 2015

2015_wigilia_3

W dniu 15 grudnia 2015 r. w WIML odbyło się spotkanie wigilijne dyrekcji z pracownikami i znamienitymi gośćmi wśród, których byli m.in.: gen. bryg. dr Józef Guzdek, biskup Wojska Polskiego; Pan Krzysztof Zaremba, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz członek Komisji Obrony Narodowej; płk dr n. med. Stanisław Żmuda, dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia, a także ks. kmdr Janusz Bąk.

Płk dr Olaf Truszczyński, dyrektor WIML przywitał gości i licznie zgromadzonych pracowników, którym to podziękował za wkład pracy w budowę i rozwój Instytutu. Złożył życzenia świąteczne oraz noworoczne. Następnie ks. kmdr Janusz Bąk odczytał Słowa Ewangelii.

Biskup Józef Guzdek, który już piąty raz z rzędu zaszczycił nas swoją obecnością, złożył wszystkim zebranym ciepłe życzenia świąteczne. Powiedział m.in., że czas Bożego Narodzenia to okres skłaniający do refleksji i wzajemnej życzliwości, bowiem jak to ujął „dobro zapisane w sercach i umysłach zostawia znaki”. Biskup zwrócił też uwagę na szczególną rolę szpitala jako tymczasowego domu, którym na czas choroby staje się dla chorych. Podziękował pracownikom szpitala WIML za tworzenie wspaniałej rodzinnej atmosfery w tym miejscu, szczególnie w okresie świątecznym.

Poseł Krzysztof Zaremba przyłączył się do życzeń. Powiedział, że przed WIMLem rysuje się wspaniała perspektywa rozwoju, bowiem modernizacja Sił Zbrojnych RP ma być oparta na rodzimych rozwiązaniach technologicznych, pochodzących z polskich jednostek naukowych oraz badawczo-rozwojowych.

Po tej oficjalnej części uroczystości dyrekcja, goście i pracownicy podzielili się opłatkiem oraz poczęstowali tradycyjnymi wigilijnymi potrawami.

Źródło / Autor: WIML
Zdjęcie: WIML