Lufthansa ogłasza dodatkowy rejs na trasie Bydgoszcz-Frankfurt

CRJ900 - Lufthansa

W letnim rozkładzie rejsów Lufthansy w 2016 roku, linia zaoferuje dodatkowe połączenie na trasie z Bydgoszczy do Frankfurtu, zwiększające tym samym liczbę połączeń z tego miasta do 5 tygodniowo. Nowoczesny i wydajny Bombardier CRJ-900 oferujący konfiguracje Klasy Biznes i Ekonomicznej, startować będzie z Frankfurtu we wtorki o godz. 10.40, a lądowanie w Bydgoszczy nastąpi o godz. 12.10. Samolot w drogę powrotną wystartuje z Bydgoszczy o godz. 13.40, a lądowanie we Frankfurcie planowane jest na godz. 15.10.

“Bardzo cieszymy się ze wzmocnienia naszej obecności w Bydgoszczy, dziewiątego miasta w Polsce, z którego Lufthansa oferuje połączenia.. Dodatkowy rejs zapewni pasażerom z regionu jeszcze lepszą elastyczność podróżowania i szerszy dostęp do globalnej siatki połączeń Lufthansy” – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group Poland. “Oferta Lufthansy jest skierowana do pasażerów biznesowych, których obecność w regionie ciągle wzrasta i oczywiście do osób podróżujących w celach turystycznych. Jesteśmy pewni, że pasażerowie będą usatysfakcjonowani podróżując z Lufthansą.” – dodaje Wagner

„Zwiększenie częstotliwości, czyli dodatkowy rejs we wtorki, na trasie Bydgoszcz – Frankfurt to doskonała wiadomość dla wszystkich pasażerów z naszego regionu, chętnie korzystających z przelotów Lufthansy. Region kujawsko-pomorski staje się dzięki temu jeszcze łatwiej dostępny dla gości z całej Europy, przybywających biznesowo i turystycznie. Cieszymy się, że taki przewoźnik jak Lufthansa widzi potencjał naszego regionu, oraz docenia starania portu w postaci nowych inwestycji, realizowanych z myślą o pasażerach. Mamy oczywiście nadzieję, że ten kierunek będzie dalej rozwijany” – powiedział  Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy. „Cały czas prowadzimy w naszym porcie proces inwestycyjny, aby zapewnić jak najwyższy poziom obsługi pasażerów. W przyszłym roku będą oni mogli skorzystać z nowoczesnego i znacząco powiększonego terminalu, w tym z nowych restauracji, saloników VIP, czy „lotniczego” placu zabaw dla dzieci, jak też większego parkingu.” – dodał.

Lotnisko przesiadkowe we Frankfurcie jest jednym z najważniejszych portów lotniczych w Europie, położonym w drugim pod względem wielkości obszarze metropolitalnym w Niemczech i w jednym z najsilniejszych europejskich regionów ekonomicznych. Wśród wielu udogodnień, na terenie portu pasażerowie mogą korzystać z 15 saloników biznesowych – ekskluzywnego Terminalu Klasy Pierwszej, dwóch saloników biznesowych Klasy Pierwszej, siedmiu saloników biznesowych i czterech saloników Senator oraz saloniku powitalnego dla przybywających pasażerów. Razem zajmują one powierzchnię ponad 20 000 metrów kwadratowych. Goście mogą w salonikach spokojnie pracować w osobnych biurach, do ich dyspozycji jest również bezpłatne Wi-Fi. Lufthansa zapewnia także szeroki wybór napojów i posiłków – menu każdego tygodnia jest inne i zmienia się w zależności od pory dnia.

W zimowym rozkładzie obowiązującym od 25 października 2015, linie Lufthansa Group oferują swoim klientom jedną z najszerszych siatek połączeń na świecie, obejmującą ponad 20 380 rejsów tygodniowo. Tej zimy, włączając rejsy bezpośrednie oraz poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, linie należące do Lufthansa Group oferują 261 destynacji w 101 krajach (poprzedni rok: 260 destynacji w 100 krajach). Co więcej, ponad 18 000 połączeń code-share realizowanych z 30 liniami partnerskimi pozwoliło na rozszerzenie oferty, dając pasażerom dostęp do imponującej, globalnej siatki połączeń.

Lufthansa bardzo mocno koncentruje się na potencjale biznesowym, jaki oferuje region kujawsko-pomorski. Dzięki programowi Partner Plus Benefit Lufthansa oferuje doskonały system lojalnościowy dla wszystkich firm w regionie. Na terenie województwa działają ponad 1784 zagraniczne firmy, także światowe koncerny i korporacje z listy Top 500 Polityki. Toruń, położony 30 minut jazdy od Bydgoszczy, jest ważnym kulturalnie, naukowo, gospodarczo i turystycznie miastem Polski – każdego roku odwiedza go 1 700 000 turystów, z których ponad 40% stanowią Niemcy.

Źródło / Autor: Lufthansa
Zdjęcie: Lufthansa