Stabilny wzrost na wrocławskim lotnisku

lotnisko-wroclaw

W listopadzie Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 159 tys. pasażerów. To oznacza wzrost o 2,2% w porównaniu do listopada 2014. Najwięcej pasażerów przybyło na trasach obsługiwanych przez przewoźników niskokosztowych.

Łącznie odnotowali wzrost o 15,6%. Które połączenia cieszą się największym powodzeniem? Wśród kierunków południowych najwięcej pasażerów przybyło na trasach do Mediolanu (14,1%), Bolonii (8,7%) i Paryża (7,3%). Na dodatek samoloty na trasie do Mediolanu wypełnione były w 90%, a na wielu innych południowych kierunkach w ponad 80%. Tradycyjnie popularne są loty na Wyspy Brytyjskie. W przypadku wielu połączeń do Anglii, Szkocji i Irlandii wypełnienia przekraczają 90%.

– To pokazuje, że nasza siatka połączeń jest atrakcyjna, a jeszcze wzbogacają ją nowe kierunki, czyli Sztokholm w ofercie linii Wizz Air oraz Teneryfa, na którą lata Ryanair. To drugie połączenie wystartowało 4 listopada, a już jest przebojem. W letniej siatce pojawi się jeszcze Wenecja-Treviso – dodaje Jarosław Sztucki.

Wśród międzynarodowych połączeń sieciowych największy wzrost odnotowały linie SAS na trasie do Kopenhagi (39,3%) oraz Lufthansa do Monachium (5,8%).

Od początku roku wrocławskie lotnisko notuje stabilny wzrost liczby pasażerów. Ubiegłoroczny rekord został pobity już pod koniec października, a do końca listopada obsłużyło blisko 2 miliony 165 tys. podróżnych. Przedstawiciele Portu Lotniczego Wrocław szacują, że do końca roku lotnisko osiągnie liczbę około 2,3 miliona pasażerów.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław