Lotnisko Katowice: zimowa siatka połączeń czarterowych

lotnisko katowice

Zimowa siatka połączeń czarterowych Katowice Airport obejmuje rekordowe piętnaście tras, do ośmiu państw w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. W sezonie zimowym czarterowe linie lotnicze wykonują 38 lotów tygodniowo na obsługiwanych z i do Pyrzowic kierunkach.

Z Katowice Airport najbogatszą siatkę połączeń czarterowych biura podróży i touroperatorzy oferują do Egiptu (Hurghada, Marsa Alam, Sharm El-Sheikh i Taba) i na Wyspy Kanaryjskie (Fuerteventura, Gran Canaria, Teneryfa i Lanzarote). Oferta wylotów na wakacje z Pyrzowic obejmuje również dwie trasy na Cypr (Larnaka i Pafos), a także portugalską wyspę Maderę i Agadir w Maroku.

W tegorocznej siatce połączeń zimowych znajdują się trzy nowości dalekodystansowe, oferowane przez biuro podróży Itaka. Od 1 listopada br. realizowane są rejsy do Ras Al-Chajma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Z kolei 23 grudnia br., po kilkuletniej przerwie, wystartuje połączenie do Mombasy w Kenii, które realizowane będzie do końca marca 2016 roku. Dwa dni po inauguracji trasy do Kenii na zlecenie Itaki wykonany zostanie pierwszy rejs do Punta Cany na Dominikanie. Połączenie oferowane będzie do 18 marca przyszłego roku ale wróci do oferty pyrzowickiego lotniska w lipcu 2016 roku, kiedy to biuro podróży TUI rozpocznie bezpośrednie loty z Pyrzowic do tego karaibskiego kraju. Oprócz tego kierunku w ofercie na sezon letni 2016 roku nowością jest hiszpańska wyspa Minorka. W nadchodzącym sezonie letnim siatka połączeń czarterowych pyrzowickiego lotniska będzie obejmować ponad 60 tras.

Najbogatsza w historii zimowa siatka połączeń Katowice Airport jest efektem naszej długofalowej współpracy z biurami podróży i liniami czarterowymi oraz konsekwentnej rozbudowy infrastruktury. Dzięki odpowiedniej liczbie stanowisk postojowych oraz rozwiniętemu zapleczu do ciężkiej obsługi statków powietrznych, swoje bazy mają w Pyrzowicach największe linie czarterowe funkcjonujące na polskim rynku, co stymuluje rozwój ruchu wakacyjnego na naszym lotnisku – powiedział Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport. Dodał, że: Duży wpływ na umacnianie się Pyrzowic na pozycji lidera w zakresie obsługi ruchu czarterowego wśród polskich portów regionalnych ma także fakt oddania do użytku nowej drogi startowej. Dzięki niej biura podróży i touroperatorzy mogą rozwijać z naszego lotniska połączenia dalekodystansowe z wykorzystaniem samolotów szerokokadłubowych.

Rok 2015 będzie rekordowy w historii pyrzowickiego lotniska. Już w październiku, po raz pierwszy w historii, została przekroczona granica 1 mln podróżnych obsłużonych w skali roku w ruchu wakacyjnym. W okresie od początku stycznia do końca listopada br. było ich

1 039 628 o 70 574 więcej (+7,8%) niż w tym samym okresie 2014 roku. Ponadto pierwszy raz w historii obsłużonych zostanie 3 mln pasażerów w ruchu całkowitym. Od początku roku do końca listopada br. na trasach regularnych i czarterowych z i do Katowice Airport podróżowało 2 893 818 osób, to o 342 832 więcej (+13,4%) w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

Źródło / Autor: Lotnisko Katowice