Na Lotnisku Chopina ciągły wzrost

Chopin Airport Terminal AB - 05

Kolejny rekordowy wynik miesięcznej liczby pasażerów na Lotnisku Chopina. W listopadzie z usług warszawskiego portu skorzystało blisko 777 tys. pasażerów, o 4,1 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

W okresie styczeń-listopad warszawski port obsłużył 10,5 mln osób, czyli niemal tyle samo ile w ciągu całego 2014 roku. Liczba pasażerów liczona rok do roku wrosła o 6,1 proc. W ruchu międzynarodowym podróżowało 9,393 mln osób (+7,4 proc.), a w ruchu krajowym 1,089 mln (-3,5 proc.)

W listopadzie 2015 r. liczba pasażerskich operacji lotniczych, obejmująca operacje przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych, spadła o 2,9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku i wyniosła łącznie 9,3 tys. Oznacza to, że przewoźnicy stają się coraz bardziej efektywni, gdyż przy zredukowanej liczbie operacji lotniczych obsługują więcej pasażerów.

-Od momentu otwarcia nowej części Terminala A liczba pasażerów z miesiąca na miesiąc przyrasta i ta tendencja utrzyma się w kolejnych latach. Już teraz wiemy, że wynik za cały rok 2015 będzie rekordowy i po raz pierwszy w historii przekroczymy poziom 11 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu jednego roku – mówi Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

Źródło / Autor: Lotnisko Chopina
Zdjęcie: Lotnisko Chopina